• DOLAR 18,64 %0.01
  • EURO 19,64 %-0.27
  • G.ALTIN 1.075,92 %0.38
  • BİST100 5.005,30 %3.08
  • BITCOIN 17.100 %-0.5
  • ETHERIUM 1.268 %-0.4
14°
Cemal VEREP

Tüm Makaleleri

Cemal VEREP

Akçaabatın Sesi İnternet Haber Sitesi Köşe Yazarı

“Kitapsız Bilen"ler...

Biraz mürekkep yalamış, geldiği çevreden kopmuş veya kopmak için gayret gösteren bir kesim, ülkemizin içine düştüğü bu durumun, her türlü olumsuzluğun tek sorumlusu halkmış gibi dert yanarlar.

“Öğretmenler Günü”

Değişmez önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ ni kabul ettiği 24 Kasım 1928 tarihi, ülkemizde 1981 yılından itibaren “Öğretmenler Günü”  olarak kutlanmaktadır.

Türk Ulusu Atatürk’ü Asla Unutmayacaktır

Emperyalist işgale karşı vermiş olduğu bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle, işgal altındaki bütün ulusların umudu ve önderi olmuş, yapmış olduğu devrimlerle bir ulusun küllerinden yeniden doğmasını...

Osmanlı Torunu

Bugün birileri, Atatürk Cumhuriyeti'nden rahatsızlığını,  karşıtlığını "Osmanlıcılık" kalkanı ardından yapıyor. "Türk'üm" demek yerine "Osmanlı torunuyum" demeyi tercih ediyor..

Yine "Anayasa değişikliği" sözleri ağızlarda..

"Ülkenin birliği ve milletin bütünlüğü"nden, Atatürk Cumhuriyeti'nden rahatsızlık duyanlar bitirmeyecekler bu tartışmayı..

Bir Fizikçiden Denemeler

İlericiliğin de gericiliğin de, iyinin de kötünün de kimsenin keyfi yorumlarına bırakılmayacak objektif kriterleri olmalı.

Toplumu Kişiliksizleştirme Operasyonunun Amacı

Her rejim, kendine has bir topluma gereksinim duyar.

Kazanan Namus Cephesi Olacaktır!

Ülke olarak zor günler yaşıyoruz. Zorlukları ve sıkıntıları sıralamak gereksiz, her gün bunları derinden duyumsayarak yaşıyoruz.

Dilimizi Korumak Ülkemize Sahip Çıkmaktır!

Atatürk ve arkadaşları Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarken iki sağlam temel belirlemiştir. Bunlar; dış siyasette ‘’Bağımsızlık’’, iç siyasette ‘’Halkçılık’’tır.