MHP Akçaabat ilçe başkanı Miraç ÇINAR,MHP Akçaabat ilçe parti binasında basın toplantısı düzenleyerek MHP 'den Akçaabat belediye başkan aday adayı olmak isteyenlere çağrıda bulunarak sürecin başladığını belirterek  " Aday Adayı olmak isteyenlerin bir an önce parti binasına gelerek müracaatlarını yapabilirler." açıklamasında bulundu.

MHP  Akçaabat ilçe başkanı Miraç ÇINAR ve yönetim kurulu üyelerininde yer aldığı basın açıklamasında,MHP Akçaabat ilçe başkanı açıklamalarına şu şekilde devam etti. 

Bilindiği üzere Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Yerel Mahalli seçimler için ilçe teşkilatımız uzun bir zamandan beri yoğun bir çalışma programı içerisinde. Daha önceden de söz verdiğimiz gibi Akçaabat belediye başkan adayımızı 1 yıl öncesinden kamuoyuna açıklamayı vaat etmiştik.2-3 aylık bir gecikmenin ardından bu süreci 6 Mayıs tarihi itibariyle başlatmış bulunuyoruz. Bu tarihten itibaren aday adaylıkları başvuru sürecini başlatıyor partimiz bünyesinden Akçaabat’tan belediye başkan aday adayı olmak isteyen isimlerin ilçe teşkilatlarına başvurularını bekliyoruz. Belirlenen isimler mümkün olduğunca kısa bir zaman dilimi içerisinde yoğun bir çalışma programı gerçekleştirerek hem teşkilatımızın hem de Akçaabatlı hemşerilerimizin takdirine sunulacak üzerinde uzlaşılan isim adayımız olarak kamuoyuna duyurarak bu süreci sonlandırmak ve tüm imkân ve olanaklarımızı seferber ederek adayımızla birlikte sahaya inmeyi amaçlıyoruz. Bürokrasiden aday olmayı düşünen isimlerinde başvuruları sözlü veya yazılı olarak kabul edilecektir. Şayet yoklama sonucunda öne çıkan isim bürokrasi kesimden olursa(kanunlar gereği) bu ismin kamuoyuna duyurulması için yasal süreç başlayana kadar beklenecektir.

IMG_6207Daha modern, daha yaşanabilir Akçaabat sloganıyla başlatmış olduğumuz çalışma programımızın en önemli ayağı olan Belediye başkanlığı aday adaylıkları başvuru sürecini 15 Haziran tarihi itibariyle sonlandırmayı planlıyoruz. Bu süreç tamamlandıktan sonra isimler üzerinde hem parti teşkilatlarımız hem sivil toplum örgütlerimiz kamu-kurum ve kuruluşlar ve tüm Akçaabatlı hemşerilerimizin fikir ve düşüncelerini dikkate alarak kararımızı netleştireceğimizin bilinmesini isteriz.

İlçe teşkilatı, mevcut belediye başkanlarımız, il genel meclisi üyemiz, ilçe belediye meclis üyelerimiz aday adaylarımız gönüllü partililerimiz ve Akçaabatlı hemşerilerimize bu süreçte büyük görev ve sorumluluk düştüğünü belirtmek isteriz. Aday adaylıkları başvuru süreci tamamlandıktan sonra yapacağımız bir dizi titiz çalışmanın ardından isim üzerinde uzlaşı sağlamayı amaç ediyoruz. Amacımız Akçaabat’ın istediği ismi Akçaabat’a kazandırmaktır.

‘’Ben yaptım oldu’’ anlayışını bitirip, halkın ‘’ben istedim oldu’ ’anlayışını hayata geçirmek adına, belediyenin ihmallerinin halkın kaderi olmaması adına, halkın imar paranoyasından kurtulması adına, bitirilen küçük esnafın yaşaması adına, beton ve demir yığınına dönen Akçaabat’ın nefes alması adına, çocuklarımızın geleceği adına, tüketen değil üreten Akçaabat adınadır çabamız. Adaletle sevgiyle merhametle ve hürmetle yönetmek adına Akçaabat’a talibiz. MHP Akçaabat ilçe teşkilatı olarak düzeni değiştirip Akçaabat’ı geliştirmek için çıkmış olduğumuz bu yolda halkımızın da desteğini alarak halkımızla birlikte Akçaabat’ı büyütmek için gece-gündüz demeden çalışıp çabalayacağımıza dair söz veriyoruz.

Allah-u teala yar ve yardımcımız olsun.

                                                                                             MHP AKÇAABAT İLÇE BAŞKANLIĞI ADINA

                                                                                                                 MİRAÇ ÇINAR