KPSS Sınav Giriş Belgesi Yayınlandı!

KPSS’de Başarılı Olarak Memur Olmak İsteyenler Sınav Hazırlıklarını Sürdürürken, Sınavlara Katılacakları Yerler Belli Oldu. Adaylar KPSS Yerlerini ÖSYM AİS Üzerinden TC Kimlik No Ve Şifre İle Öğrenebilecek.

Memur Olmak İsteyen Adayların Uzun Süredir Çalışmalarını Sürdürdüğü KPSS İçin Sınava Giriş Belgesi Erişime Açıldı. KPSS Lisans Alan Bilgisi Sınav Giriş Belgesi ÖSYM AİS Üzerinden Öğrenilebiliyor. Ayrıca ÖSYM, Sınava Girecek Adaylara, Saat Uyarısında Bulundu.

KPSS SINAV GİRİŞ YERLERİ

KPSS ALAN BİLGİSİ SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM'nin Sınav Takvimine Göre KPSS Lisans Alan Bilgisi Oturumları 24 Eylül Tarihlerinde Gerçekleştirilecek.

KPSS SINAV YERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar, Sınava Girecekleri Yer Bilgisini Gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet Adresinden, T.C. Kimlik Numaraları Ve Aday Şifreleri İle Edinebilecekler.

ÖSYM’DEN SAAT UYARISI

ÖSYM Tarafından Yapılan Saat Bilgilendirmesi Şu Şekilde;

“24 Eylül 2022 Tarihinde Uygulanacak Olan 2022-KPSS Lisans Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturumu İçin Adaylar, Saat 10.00'dan Sonra Sınav Binalarına Alınmayacaktır.

24 Eylül 2022 Tarihinde Uygulanacak Olan 2022-KPSS Lisans Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturumu İçin Adaylar, Saat 14.30'dan Sonra Sınav Binalarına Alınmayacaktır.

25 Eylül 2022 Tarihinde Uygulanacak Olan 2022-KPSS Lisans Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturumu İçin Adaylar, Saat 10.00'dan Sonra Sınav Binalarına Alınmayacaktır.”

a-047-008.png

Editör: TE Bilisim