Halkoyunları il Temsilciliği ile Trabzon Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğünce 2013 yılı faaliyet programında yer alan geleneksel olarak her yıl düzenlenen Kulüpler arası Halk oyunları yarışması Trabzon 19 Mayıs Spor Salonunda yapıldı.

            Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü yarışmaya bu yıl minikler ve büyükler geleneksel dalda olmak üzere 2 kategoride katıldı. Minikler bu yıl ilk kez bu heyecanı yaşadı. Belediye Gençlik ve Spor Kulubünü miniklerde Ömür Birinci, büyüklerde ise Volkan Küçük hazırladı.

belediye büyükler (1)Açılış töreninde bir konuşma yapan Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü vekili Adnan Köseoğlu;” Halkoyunları dendiğinde Kültürümüz, tarihimiz akla geldiğini belirterek, kültürümüz ve tarihimiz akla gelince medeniyetimiz akla geliyor. Halkoyunları yarışmaları, Halkoyunlarının gösterisi şeklinde yapılacağı için şüphesiz son derece hazırlık ve çalışma ister” dedi. Köseoğlu ayrıca:”Yarışmaya iştirak eden bütün ekiplerimizi, bu yarışmayı organize eden herkesi tebrik eder, centilmenliğin kazanmasını arzu ettiğini” sözlerine ekledi.

belediye minik Yarışmada dereceye giren ekipler belli oldu.Minikler geleneksel dalda Tonya Spor Kulübü 89.60 puanla birinci olurken ,Beşikdüzü Spor Kulübü 84.20 puanla ikinci,Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 83.40 puanla üçüncü oldu.Yıldızlar geleneksel dalda 90.20 puan alan Yeşilköy Spor Kulübü birinci olurken , Gençler geleneksel dalda Tonya Spor Kulübü 91.20 puanla birinciliği göğüsledi.Bir hayli çekişmeli geçen büyükler geleneksel dalda ise sonuçlar şöyle oldu.İmece Spor Kulübü 91.40 puanla birinci olurken,Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 91 puanla ikinci oldu.Diğer kategorilerde ise sonuçlar şu şekildeydi.Yıldızlar stilize dalda Taka Spor Kulübü 85 puanla birinci,gençler stilize dalda Araklı Gençlik ve Spor Kulübü 86.20 puanla birinci,büyükler stilize dalda İmece Spor Kulübü 90 puanla birinci oldu.

        Müsabakalarda dereceye giren ekipler, daha sonra belirlenecek tarihte düzenlenecek bölge yarışmasına katılacaklar.