Vatandaşlardan gördüğü yoğun ilgi, sevgi ve samimi yaklaşımların kendisini mutlu ettiğini belirten Saral, projelerini gerçekleştirmek için gün sayıyor. Karadeniz Gazetesi’ne yaptığı ziyarette, toplumu aydınlatma ve bilgi verme görevine sahip olan basın mensuplarının işinin zor olduğunu belirtip, kolaylık diledi. Burada yaptığı konuşmada, “Gelişip, ilerlemeliyiz.

Mesela, Trabzon’da sadece engelli aracı şarj istasyonu ve bir kiosk uygulaması var! Teknolojik gelişmeleri yaşamımıza uyarlamalıyız. Şehrimizi akıllı bir kente dönüştürmek için, Trabzon ili içindeki resmi kurum ve kuruluşların koordinasyonunun sağlanması, vatandaşa daha nitelikli hizmet verilebilmesi ve yapılacak yatırım çalışmalarının sağlıklı bir veri altyapısına dayandırılabilmesi ancak Trabzon İl Bilgi Sistemi’nin oluşturulmasıyla mümkündür.

Bu çalışmayla, il kapsamında eğitim faaliyetlerinden güvenlik uygulamalarına, etkin afet yönetiminden sosyal problemlerin çözümüne, erozyon alanlarının yönetiminden çevre duyarlılık planlarının yönetimine kadar, birçok sorun takip edilecek, çözüm oluşturulabilecek. Bilim kurulunun önerileri doğrultusunda, yazılımdan donanıma kadar gerekli bütün alt bileşenlerin temini ve sistemin kurulması noktasında çalışmalar ivedilikle başlatılacak.” dedi.

TRABZON MUTLU İNSANLARIN KENTİ OLACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral, 61 Saat’te katıldığı canlı yayında “Şehrimizi her imkanıyla 24 saat yaşayan, turizm, sanat, kültür ve eğitim kentine dönüştüreceğiz. Cinsiyet, yaş, engel ayrımsız vatandaşlarımız ve misafirlerimiz özgürce, güven içinde yaşayacak. Şehrin her noktasında dolaşıp, gülümseyen ve mutlu insanların kenti Trabzon’u birlikte kuracağız.” dedi.

İftardan sonra Düzköy’e vatandaş ziyaretleri için giden Hasan Süha Saral, coşkuyla karşılandı. Buradaki ziyaretlerinde kendisine CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, il ve ilçe yönetimi de eşlik etti.

Saral Hasan

Editör: Köksal Ustaoğlu