Bu kapsamda, Dünya’da bir ilk olarak epilepsi hastaları için gerçekleştirilen uygulama, kriz gelmeden 180 saniye önce erken uyarı alarmı veriyor.

Türk akademisyenler ve Türk bilim insanlarının iş birliği neticesinde üç yıllık bir Ar-Ge çalışması sonucu geliştirilen uygulama sayesinde hastaların nöbetlerini güvenli alanlarda geçirmelerine destek sağlanıyor.

ASKERİ GÖREVLER İÇİN YERLİ MOBİL Wİ-Fİ BU FUARDA

Askeri görevler ve sivil alandaki kritik altyapılarda ihtiyaç duyulan kesintisiz iletişimi sağlamak amacıyla mobil Wi-Fi çözümü geliştirildi. Mobil Wi-Fi, özellikle baz istasyonlarına erişimi olmayan askeri operasyon sahaları, kırsal alandaki enerji santralleri ve doğal afet alanlarında internet alternatifi sunuyor.

YANGIN SİMÜLASYONUNDA YENİ NESİL WR DENEYİMİ

Geleceğin teknolojileri, günlük yaşamın her alanına entegre olmaya devam ediyor. Bu kapsamda, çalışanlara verilecek bilgilendirmeler için VR gözlüklü yangın eğitim simülasyonu geliştirildi. Geliştirilen yazılım ile olası bir yangınla mücadelede çalışanlara eğitim ve testler gerçekleştiriliyor.

ISAF VE IMEX FUARLARI HAKKINDA:

Halihazırda alanında dünyanın en çok bilinen markalarından olan ISAF ile günümüzün en önemli sektörlerini kapsayan IMEX Teknoloji ve Bilişim Fuarı’nın eş zamanlı düzenlenmesi ile birlikte yurt içinde bu alanlardan gerçekleşen en büyük sektör fuarı da hayata geçmiş oldu. ISAF ve IMEX’in toplam ziyaretçisi önceki yıllarda ulaşılan en yüksek rakam olan 18.300’den, tamamı profesyonel 19.300’e çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

Editör: Köksal Ustaoğlu