Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin açıklamasının ardından Trabzon’da ilçelere yapılacak konut sayıları belli oldu. Türkiye genelinde 250 bin konut yapılacağı ‘ilk evim İlk iş yerim’ projesi kapsamında Trabzon’un Maçka ilçesinde 158 konut yapımı gerçekleştirilecek.

tlga6615-001.JPG
 

BAŞKAN KOÇHAN ÖZEL TEŞEKKÜR ETTİ

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Maçka Belediye Başkanı Dr. Ecz. Koray Koçhan, vatandaşların büyük bir memnuiyet duyduğunu belirterek, “Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.
Bu projeye milletimizin büyün bir ilgisi oldu. AK Parti ve Cumhurbaşkanımız her zaman her yaptığı icraata vatandaşımızın yararına iş yapmıştır. Bu projede vatandaşlarımız için büyük fırsat sağlayacak. Trabzon’da yapılacak olan 2300 konutun 158’i Maçka’mızda yapılacak. Ben başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum ve TOKİ Başkanımız hemşerimiz Ömer Bulut’a ilçem adına teşekkür ederim. İlçemiz hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Proje kapsamında 2+1 konutlar 2 bin 280 lira taksit 240 ay vade, 3+1 konutlar 3 bin 187 lira taksit 240 ay vade ile alınabilecek.

konut-001.jpg24112-018.jpg

Editör: TE Bilisim