Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği içinde düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Osmanbaba İlk ve Ortaokulu'nu ziyaret etti. Burada öğrencilerle bir araya gelen Başkan Ekim, çocukların bayramını kutladı ve 23 Nisan’ın önemine vurgu yaptı.

AKÇAABAT’TA ÇOCUKLARIN SOSYAL GELİŞİMİ DESTEKLENİYOR AKÇAABAT’TA ÇOCUKLARIN SOSYAL GELİŞİMİ DESTEKLENİYOR

Başkan Ekim, ziyaret sırasında öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, 23 Nisan'ın Türk ve dünya çocukları için önemine değindi. Çocukların geleceğin teminatı olduğunu belirten Başkan Ekim, bu özel günde çocukların sevinçlerine ortak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Başkan Ekim, “Bugün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamak için buradayız. Bu özel günde, yüreklerimizdeki çocuk sevinciyle bir aradayız. Çocuklarımızın coşkusunu, umudunu ve geleceğe olan inancını paylaşmak, benim için büyük bir onur. 23 Nisan, sadece Türk milleti için değil, tüm dünya çocukları için bir bayramdır. Bugün, milli egemenliğimizin temellerinin atıldığı, ulusumuzun kurtuluş mücadelesinin başladığı gündür. Aynı zamanda, çocuklarımızın geleceği için aydınlık bir yarınlara doğru ilk adımların atıldığı gündür. Bugün, çocuklarımızın güvenliği, mutluluğu ve eğitimi için var gücümüzle çalışacağımızı bir kez daha taahhüt ediyorum. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve mutluluk dolu bir gün geçirmelerini diliyorum.” dedi.

Konuşmasının ardından Başkan Ekim, okulun tüm sınıflarını tek tek ziyaret ederek öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı. Her öğrenciye kitap hediye eden Başkan Ekim, çocukların eğitimine destek olmayı amaçladıklarını da belirtti.

Ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Usta da eşlik etti. Usta, çocukların bayramını kutlayarak, Başkan Ekim'in öğrencilere yönelik duyarlılığına ve desteğine teşekkür etti.

Editör: Köksal Ustaoğlu