ERİKLİ İLOKULU

Atık pilleri düzenli bir şekilde toplayarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilmesini sağlamayı amaçlayan kampanya ile okulumuzda çevre bilincini aşılamak ve böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmak hedefleniyor. Başlatılan kampanya kapsamında sınıflarda bilgilendirmeler yapıldı. Atık pillerin zararını en aza indirebilmenin ilk şartının, atık pillerin doğaya ve insanlara vermiş olduğu zararlar konusunda bilinçlenmesi olduğunu söyleyen okul müdürümüz Ahmet İnce, “Atık piller kesinlikle evsel atıklarla karıştırılmamalı, çöpe, ateşe, su kaynaklarına atılmamalı ve toprağa gömülmemelidir. Aksi takdirde pilin dış kabı zamanla delinerek içindeki metaller ve kimyasal maddeler toprağa ve suya karışabilir.” dedi.

5 Haziran 2015 Dünya Çevre Günü’nde  kampanyada en fazla atık pil toplayan öğrencilerimiz    müdürlüğümüzce ödüllendirilecek.Ayrıca kampanya boyunca 10 adet atık pil getiren diğer öğrencilere ise kalem ve silgi hediye edilecektir.

Kampanyanın başlatılmasını ve koordinatörlüğü yürüten Müdür Yardımcımız Taşkın KARACI´ya ,Sınıf Öğretmenimiz Samittin KAHRİMAN´a  ve kampanyaya destek verecek öğrencilerimize okulumuz adına teşekkür ediyoruz.

üstat