Akçaabat Belediyesi tarafından öğrencilere ve katılımcılara Mehmet Akif ERSOY’un “Safahat” adlı eseri dağıtıldı.

12 Mart 1921 tarihinde Türk Milleti’nin Milli Marşı olarak kabul edilen İstiklal Marşını’nın kabul edilişinin 92.yıl dönümünde, ilçemiz Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde saat 10.00’da Akçaabat Anadolu Lisesi organizasyonunda İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü Programı düzenlendi.

12 MART - İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ (21) Program başlamadan önce salon girişinde, Akçaabat Belediyesi tarafından öğrencilere ve katılımcılara Mehmet Akif ERSOY’un “Safahat” adlı eseri dağıtıldı.

12 MART - İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ (55)Program saygı duruşu ile başladı ve saygı duruşunun ardından Akçaabat Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından farklı enstrümanlar eşliğinde İstiklal Marşımız seslendirildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Akçaabat Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Mehmet Akif ERSOY’un şiir anlayışı ile ilgili bir dinleti gerçekleştirildi, gerçekleştirilen dinletide İstiklal Mücadelesi ve Mehmet Akif ERSOY anlatılırken salonda duygusal dakikalar yaşandı.

12 MART - İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ (72)Törene; Akçaabat Kaymakamı Abdul Rauf ULUSOY, Akçaabat Belediye Başkan Vekili Abdullah ERTEM, İlçe Jandarma Komutanı Celal BOZKURT, İlçe Emniyet Müdürü Yahya ASLAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erol KAZANCI, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İsmail AKSOY, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Ziya ÖZTÜRK, CHP İlçe Başkanı Mustafa NADİR,İlçe Müftüsü Ramazan TEKİN, Esnaf ve Kefalet Başkanı İsmail BULUT,ilçedeki diğer daire amirleri,  ilçe mahalle muhtarları okul müdürleri, çok sayıda öğretmen,öğrenci ve vatandaş  katıldı.

12 MART - İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ (96)