CHP TRABZON TEŞKİLATININ DEĞERLİ ÜYELERİ.

CHP Trabzon teşkilatının değerli üyeleri, partimizin 7 Haziran 2015 seçimlerindeki milletvekili adaylarının sıralaması sizlerin oyları ile belirlenecek olup, bu nedenle 21 Mart Cumartesi günü teşkilatların oluşturacağı mekânlara gidip, sizleri 25.dönemde TBMM’de ilimiz adına temsil edecek milletvekili adaylarını belirlemeye yönelik yapılacak eğilim yoklamasına katılmaya çağırıyorum.

Bunu parti içi demokrasinin hayata geçmesi ve sizi TBMM’de temsil edecek kişileri belirlemedeki fonksiyonelliğinizin devamı açısından son derece önemli buluyorum.

Trabzon’da 2011 seçimlerinde hakim denetiminde yapılan önseçim sürecinin, partimize nasıl bir motivasyon sağladığı hepinizin malumudur. 2015 yılı seçimlerine yönelik ilimizde aday belirleme yöntemi ve kontenjan uygulamasına gösterilen örgüt tepkisi ve karar mekanizmasının süreci geciktirmiş olması her ne kadar örgütün çalışmasını zaman açısından olumsuz etkilemiş görünüyorsa da, kısa sürede etkin, verimli, programlı bir çalışma ile bu eksikliğimizi kapatabileceğimizi düşünüyorum.

İlimizi TBMM’de temsil edecek adayları şimdi sizler belirliyorsunuz, bundan sonra da sizler belirleyeceksiniz. Yapılacak eğilim yoklamasının, hiç kuşku yok ki, genel seçim süreci öncesi büyük bir heyecan, motivasyonla seçime hazırlanılmasına katkısı büyük olacaktır.

Bir yerlerden dayatılanlarla değil, kendi belirlediği adaylarla seçimlere giden partililerimiz daha büyük bir şevkle çalışmalara katılacaklarına inancım tamdır.

2011 yılında yaşanılan eksiklikler de tecrübemiz olarak değerlendirildiğinde, bu seçim süreci ve sonrasında yapılacak çalışmalar, daha geniş kitlelere sesimizin duyurulması ile oylarımızın artırılmasının sağlanacağı inancındayım.

"HER ZAMAN ÜYELERİN KARAR SAHİBİ OLMASINI İSTEDİM"

Halkımız ülkede yaşanılan süreci bütün çıplaklığı ile gözlemliyor olsa da, gerek genel merkezimizin izleyeceği genel siyaset gerekse tarafımızdan halkımıza yönelik yapılacak etkili iletişim kurma amaçlı siyasi çalışmalar ile başarı yolunda daha büyük mesafe kat edeceğimize inanmaktayım.

Değerli Partililerim,

İş hayatındaki başarılarım ve ilimizde yıllarca “ sol siyaset “ içinde verdiğim mücadele nedeniyle kendime güvenim tamdır.

Yerel idarelerde yürüttüğüm kamu hizmeti ve özel sektördeki çalışmalarımda partim ve siz değerli üye kardeşlerimle her zaman iç içe oldum. Hiçbir ayrım gözetmeden her ilçedeki arkadaşlarımla dostça ilişkiler geliştirdim. Doğru bildiklerimden hiç şaşmadım, partimin başarısı için bugüne kadar elimden geleni yaptım, yapmaya da devam edeceğim. Bu durumumun siz değerli üyelerce de değerlendirileceğine inancım tamdır.

Size güveniyor,21 Mart’ta yapılacak eğilim yoklamasında kendimi, daha aydınlık bir Türkiye için çarpan o güzel yüreklerinize emanet ediyorum. 10.03.2015

En içten sevgi ve saygılarımla.

Ali Türen ÖZTÜRK / İnşaat Yüksek Mühendisi

“21 MART’TAKİ EĞİLİM YOKLAMASINDA DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM”