Balta Seçim Çalışmaları Kapsamında Ziyaretlerini Aralıksız Sürdürüyor

Trabzon Ak Parti Aday Adayı Muhammet Balta AK Parti Hayrat İlçe Başkanı Salih Öztel, AK Parti Çaykara İlçe Başkanı Temel Şimşek ve AK Parti Dernekpazarı İlçe Başkanı Zeki Avni Usta ve yönetim kurullarını ziyaret etti.

Ziyaret bir konuşma yapan Balta, “Tecrübe ve birikimlerimi hem bürokrasi hem Ankara’da ki şu anda ki tüm bakanlıklarda ki genel müdürleri 4-5 kez ziyaret ettim. Genel müdürleri müsteşar yardımcıları bakanları başbakanın katıldığı her il başkanları toplantısına katıldım. Partinin tüm faaliyetlerine katıldım. Ankara’da yatırım nerden nasıl alacak bakanlıklarda bütçede kimin etkili olacak burada karar TBMM’nindir. Tüm birikimlerimizi bu aşamadan sonra TBMM’de milletvekilliği bize nasip olursa hem Trabzon’a hem de ülkeye hizmet etmek istiyorum. Tecrübe önemli. Allah nasip ederse TBMM’de yemin töreninden sonra icraata başlayacağız. Ankara’ya yabancılık yok, bakanlıklara yabancılık yok. Meclise yabancılık yok. Mecliste işlerin nasıl yürüdüğünü biliyorum. 3,5 yıllık bakan yardımcılığı bunları öğretti. Bakan yardımcılığı bana nasip oldu. 3,5 sene de çok üst düzey bürokrat tanıdım. Ben bakan yardımcısı olarak hepsini öğrenme fırsatı buldum” dedi.

Muhammet Balta sözlerini şöyle sürdürdü: “21 yıllık siyasi hayatımızın en güzel yılları hemşerilerimize hizmet etmekle geçti. Bu ülkede bu devleti bu ülkeyi severek daha güvenilir insanlarının devletin mahremini paylaşmak herkese nasip olmaz. Kendi doğup büyüdüğüm şehrime ve ülkemin insanlarına keşke şunu yapmasaydım diyeceğim bir soru işareti yok. Vicdanen de toplumun huzurunda da rahatım. Allah’a hesap vereceğiz. Bundan sonra nasip olursa teşkilatlarımız milletimiz destek verirse büyüklerimiz uygun görürse TBMM’de sizleri temsil edeceğim. Dün aday adaylığı başvurusunu yaptım. 18 ilçeden hemşerilerimizin bulunması beni çok mutlu etti. Orada onların mutlu olmaları beni de mutlu etti. Bizim insanımız çok vefalıdır. Buna da şahit oldum. Hayrat, Dernekpazarı ve Çaykara ilçelerimiz hem yerel seçimlerde hem genel seçilmede girdiğimiz tüm seçimlerde dereceye girerek çok büyük destek verdi. Ben partimiz adına teşkilatlarımızı tebrik ediyorum” ifadeleri kullandı.