Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine mesleğinden ve belediyecilik faaliyetlerinden kısaca bahseden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, gençlerle sohbet havasında bir söyleşi gerçekleştirdi.

Başkan Ekim, gençlerimizin gelecek hayatlarını şekillendirmelerine katkı sağlamak ve yön vermek adına ilçe genelindeki birçok liseyi ziyaret ederek gençlerle buluştuğunu dile getirdi.

Günden güne gelişen ve değişen çağımızda gençlerin bilinçli, farkındalık sahibi, milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olması gerektiğinin altını çizen Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “ Çağımız; ilim, bilim ve fen ışığında gün geçtikçe gelişerek değişiyor; ilerliyor. Her zamana olduğu gibi bugün de bilim peşinde koşan ilim ışığında olan ve en önemlisi kendi benliğini koruyan toplumlar en önde oluyor. Bizler de yerelde gençlerimizle ve çocuklarımızla sık sık bir araya geliyor; onların bilinç sahibi bireyler olarak yetişmesine ve geleceklerine yön tayin edebilmelerine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bugünün gençleri, sizler, yarının mimarları, avukatları, mühendisleri, belediye başkanları olacaksınız. Geleceğimize yön verecek; ülkemize katkıda bulunacak işlere imza atacaksınız. Hangi meslek grubunun mensubu olursanız olun mutlaka kültürünüze, benliğine, kimliğine, milli ve manevi değerlerinize sahip çıkın; koruyun. Benim sizden naçizane isteğim budur.”

AKÇAABAT’TA DEVAM EDEN ÇALIŞMALARI ANLATTI

Rutin belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra Akçaabatlılarla, esnaflarla, vatandaşlarla ve özellikle de gençlerle bir araya gelmeyi ihmal etmeyen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat genelinde yapılan, devam eden ve projelendirilen çalışmalardan bahsetti. Gençlere yönelik birçok yatırım ve proje çalışmaları olduğunun altını çizen Başkan Ekim, “Şehrimiz 73 mahalleden ve 129 bin 290 nüfusa sahip neredeyse il büyüklüğünde bir ilçe. Biz, belediye olarak, hem tüm mahallelerimize hizmet edebilmeye hem de tüm nüfusumuza dokunabilmeyi amaçlıyor bunun için çalışıyoruz. Yatırımlarımızla, projelerimizle şehrimizin gelişmesine ve şehrimizdeki alt yapının güçlenmesine katkıda bulunuyoruz. Sportif faaliyetler, sosyal ve kültürel etkinliklerle Akçaabat’ın şehir yaşantısına canlılık katıyoruz. Aynı zamanda Fen, Temizlik, Park ve Bahçeler Müdürlüklerimiz de üzerlerine düşen görevi tam manasıyla yerine getirerek şehirdeki düzeni kontrol altında tutuyor. ‘Halka hizmet Hakk’a hizmettir.’ Düsturuyla Akçaabat’ımıza hizmet ediyor; halkımız ve gençler adına şehirde birçok proje yürütüyoruz. Gençlerin vakit geçirebilecekleri sosyal alanlar yapıyoruz. Ferah kent meydanları, modernize edilmiş bir sahil parkı, üretim ve tarımı destekleyen politikalar doğrultusunda yöreye özgü oluşturulmuş AKÇAHASAT Tesisi ve birçok fidenin üretildiği seralar, Spor Lisesi ve sahalar, yediden yetmişe herkesin uğrak noktası haline gelen Millet Bahçesi ve daha pek çok projeyi hayata geçirdik; geçirmeye devam ediyoruz. Yine gençlerimizin hem sosyalleşebileceği hem ders çalışabileceği Akçaabat Halk Kütüphanemiz için gençlerden gelen yoğun istek doğrultusunda Valiliğimizle protokol imzalayarak ilk etapta hafta içi 08.00-22.00 saatleri arasında açık olasını daha sonra da uygun koşullar sağlandığında kütüphanenin 7/24 esasına göre açık olmasını sağlayacağız. Burada gençlerimize belediyemiz tarafından kütüphane yönetimin belirlediği zamanlarda ücretsiz olarak ikramlarımız olacak. Biz, çalışıyoruz. Sizler için, Akçaabat’ımız için çalışıyoruz. Hep birlikte el ele vererek çalışıyoruz. Gönlümüzü ortaya koyduk, Akçaabat’ımıza yararı olacak her işin peşinden koşuyoruz. Aydınlık geleceğe ümitle bakıyor, ona emin adımlarla, gençlerimizle, yürüyoruz. Gençlerimizin yanında olamaya, onlara destek vermeye, geleceklerini şekillendirirken küçük de olsa bir paya sahip olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Sohbet havasındaki söyleşi öğrencilerin sorularıyla devam etti. Öğrenciler tek tek görüş, öneri ve isteklerini bildirdiler. Soruları cevaplayan Başkan Akçaabat belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, gençlerin taleplerini de not etti.

Söyleşinin ardından Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Nuri Kampçı, günün anısına Akçaabat belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’e kitap hediye etti.

Editör: Köksal Ustaoğlu