Gençlerle hasbihal edip, onların görüş ve önerilerini dinleyen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğrencilerinin sorularını tek tek yanıtladı.

ÖZGÜVENİ YÜKSEK BİREYLERİN YETİŞMESİNİ ARZU EDİYORUZ

“Akçaabat’ımızın her biri birbirinden değerli gençlerinin istek ve talepleri doğrultusunda projelerimize şekillendiriyor; onları dolaylı olarak yönetime dahil ediyoruz.” Diyen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “ Gençler bizim bugünümüz, yarınımız, geleceğimizdir. Onların özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerin bilincinde, sportif, ufku açık, dürüst, azimli, kararlı, ne istediğini bilen ve çalışkan bireyler olmasını arzu ediyoruz. Hem Akçaabat’ımızı hem Trabzon’umuzu hem de Türkiye’mizi en iyi şekilde temsil edecek olan ve daima ileriye taşıyacak olan bugünün gençleridir. Lise çağına gelmiş, belirli bir erginliğe ulaşmış bireylerin şehrimizin yönetimine katılmaları ve üzerinde çalıştığımız ya da hayata geçirmeye hazırlandığımız projelerimize farklı bir perspektif getirmeleri için sık sık gençlerle bir araya geliyoruz. Karşılıklı görüş alışverişi içerisinde güzel ilçemiz Akçaabat’ımızın menfaatine olan çalışmalar yapıyoruz. Gençlik buluşmaları ile, en genç Belediye Başkanlarından biri olarak, benim temeldeki amacım gençlerle yaşamda edindiğim tecrübeleri paylaşmak, onların hayatlarında ufuk açıcı olabilmektir. Akçaabat’ta bir çok proje hayata geçiriyoruz. Gençler için bu projelerin en önemlisi tam bir donanıma sahip Söğütlü Kültür Merkezi projesi. Vatandaşlarımızı denizle buluşturmak bizim için çok önemli bir hedef. Bu bağlamda, Akçaabat sahil bandı boyunca hem iyileştirme çalışmaları yapılıyor hem de yürüyüş, bisiklet ve taşıt izi yolları oluşturuluyor. Bütün bunlar yapılırken dünyada çok az yerde bulunan siyah kumlarla bezeli kumsallarımızı korumaya büyük gayret gösteriyoruz. Siyah kumlu özel kumsallarımız bizim için, şehrimiz için, çok önemlidir. Ayrıca, şehrimizde yaz kış, dört mevsim, turizmin canlılığını koruması için tarih turizmini geliştiriyor; tabiri caizse tarihi gün yüzüne çıkartıyoruz. Akçakale Kalesi’nde kazı çalışmalarını başlattık ve uzman arkeologlarla yürüttüğümüz bu çalışmalarımızı neticelendirdik. Şimdilerde ise restorasyon çalışmalarına hazırlık yapıyoruz. Akçakale Kalesi, her iki tarafında da plaj bulunan çok merkezi bir konuma sahip. Yani, Akçaabat’ta deniz, kumsal, doğa, ve tarih dört mevsim iç içe.” Dedi.

BAŞKAN EKİM’İN GENÇLERE TAVSİYERLERDE BULUNDU

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Gençlik buluşmaları kapsamında bir araya geldiği Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğrencilerine hayatları boyunca dürüstlükten, araştırmakta, öğrenmekten ve Milli ve Manevi değerlerden asla ödün vermemeleri gerektiği tavsiyesinde bulundu. Başkan Ekim, “Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin evlatları olarak her daim ülkemizi ileriye ve refaha taşıyacak güce, kudrete ve zekaya sahibiz. Azimle, kararlılıkla, bilimin ve fennin ışığında çalışmalıyız. Akçaabat’ımız, Trabzon’umuz Türkiye’miz; geleceğin mimarları siz değerli gençlere emanettir. Çok okuyup çok araştırıp en doğru değerlendirmeleri yaparak ülke menfaatine katkı sağlayacak girişimler içerisinde bulunmanızı tavsiye ederim. Genler, gelecek sizin ellerinizdedir.” Şeklinde konuştu.

Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğrencileri, Akçaabat belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’e tek tek sorular sordular; istek, talep ve önerilerde bulundular. Samimi diyalogların da yer aldığı Gençlik Buluşması, hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Editör: Köksal Ustaoğlu