Üniversite Adayları Dikkat!

Üniversite Adaylarının Tercih İşlemleri, Yarın Başlayacak. İşlemler, 17 Temmuz’da Sona Ererken, Adaylar, TC Kimlik Numaraları Ve Şifreleri İle İnternet Üzerinden Tercihlerini Yapabilecek.

Üniversite Adaylarının Tercih İşlemleri Yarın Başlayacak. Adaylar, Tercihlerini, Https://Ais.Osym.Gov.Tr İnternet Adresinden TC Kimlik Numaraları Ve Şifrelerini Kullanarak Yapabilecek. Başvuru Merkezlerinden Tercih İşlemi Yapılmayacak, ÖSYM’ye Posta Yoluyla Gönderilen Veya Elden Verilen Tercih Listeleri De Geçerli Olmayacak. İşlemler, 17 Temmuz Saat 23.59’da Sona Erecek.

Öte Yandan, Adaylar, Tercihlerini Yaparken, ÖSYM’nin İnternet Sitesinden Ulaşabilecekleri 2014 Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Programları Ve Kontenjanları Klavuzu’ndan Yararlanabilecek.

ÖSYS Sonuçları, Https://Sonuc.Osym.Gov.Tr İnternet Adresinden Adaylara Duyurulacak. Yerleştirme Sonuç Belgeleri Basılmayacak Ve Adayların Adreslerine Gönderilmeyecek. İnternet Sayfasındaki Duyurular, Sonuç Bilgileri Adaylara Tebliğ Hükmünde Olacak.

Bu Arada, 2014-2015 Ders Yılında, ÖSYS Sonuçlarına Göre Bir Programa Kayıt Hakkı Kazanan Adayların Kayıt İşlemleri Bütün Üniversitelerde 1-5 Eylül 2014 Tarihleri Arasında Yapılacak.