2019 yerel seçimlerinden bugüne değin Akçaabat Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nce 20 bin gence ve 8 bin çocuğa Akçaabat Belediyesi tarafından düzenlenen sportif faaliyetlerle ulaşıldı; yaşam boyu spor felsefesini aşılandı.

Voleybol, basketbol, kurumlar arası- belediyeler arası ve şöhretler karması futbol, penaltı, dart, bilardo, playstation, bilek güreşi, masa tenisi, judo, okçuluk, ayak tenisi, halat çekme turnuvaları; su sporları, yelken, 3 sayı ve bisiklet yarışmaları; offroad yarışmaları, motosiklet, çocuk şenliği ve Tam Bana Göre Gençlik Festivalleri; Avrupa spor haftası, Yaz Spor Okulları, anneler günü, kadınlar günü,  Türkiye Milli Olimpiyat komitesi ve Trabzonspor Şampiyonluk kutlama organizasyonları; Erdoğan Arıkan spor söyleşisi gibi 57 adet örnek teşkil edecek etkinliğe imza atıldı.

Yediden yetmişe tüm Akçaabatlıların spora olan yönelimini desteklemek amacıyla, ilgi alanlarına yönelik uzman eğitmenler ve antrenörler eşliğinde; masa tenisi, yüzme kursu, step-aerobik-pilates, yaratıcı drama- eğitsel oyunlar etkinlikleri, karete, judo, futbol, basketbol, stem, robotik kodlama, okçuluk, bisiklet, besyo hazırlık, sporla iç içe yaşam, özel gereksinimli bireyler için yüzme, folklor, sağlıklı ve hareketli yaşam kursları başlıkları altında 18 farklı branşta kurs açıldı.

Aynı zamanda Akçaabat’taki 32 okulun ihtiyaçlarına yönelik olarak 43 spor alanı tadilat edildi, yenilendi; spor malzemesi desteğinde bulunuldu. Yine Akçaabat’taki amatör spor kulüplerine 33 kez spor malzemesi ve ekipman desteği sağlandı.

AMACIMIZ SPOR BİLİNCİ VE KÜLTÜRÜ KAZANDIRMAK

Spora ve sporcuya imkanlar dahilinde destek verdiklerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “ İnsan sağlığı her zaman önceliğimizdir. Spor yapmak beraberinde hareketi, disiplinli ve sağlıklı yaşamı getiriyor. Sağlıklı bireylerden oluşan bir toplum için spor şarttır. Akçaabatlı hemşehrilerimizi ilgi alanlarına göre spora teşvik etmek ve hemşehrilerimizde spor bilinci oluşturmak için yediden yetmişe herkesin istifade edebileceği spor organizasyonları, turnuvalar, kurslar ve çeşitli sportif etkinlikler düzenliyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerine göre açtığımız spor kurslarımızda kursiyerler alanında uzman antrenörler ve eğitmenler eşliğinde spor yapıyorlar. Yine Akçaabat’ta düzenlediğimiz spor organizasyonlara hemşehrilerimizin yoğun ilgisi oluyor. Aynı zamanda bu organizasyonlarımız çevre il ve ilçeler için örnek teşkil ediyor. Akçaabat Belediyesi olarak yaşam boyu spor felsefesini benimsiyor; Akçaabatlı vatandaşlarımıza da bu kültürü aşılamaya gayret ediyoruz. Akçaabatlıların spora olan merakı ve tutkusu; spor kurslarına, turnuvalara ve organizasyonlara olan yoğun ilgisi ve isteği güzel işler yaptığımızın kanıtıdır.  Güzel ilçemiz Akçaabat’ımızda geleceğe emin adımlarla yürüyoruz. “ dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu