Akçaabat Belediyesi bünyesinde Ramazan Ayı boyunca ihtiyaç sahibi ailelere bin 469 paket kumanya desteğinde bulunuldu. Kızılay işbirliğinde Ramazan Ayı boyunca her gün 3 bin 567 aileye, Yaylacık Sahil Camii işbirliğinde ise yaklaşık 17 bin 400 aileye sıcak yemek dağıtımı yapıldı.

Ramazan Ayı boyunca Akçaabat’ta yapılan çalışmaları değerlendiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, sosyal belediyecilik felsefesiyle ihtiyaç sahibi ailelerin yanlarında olduklarını belirtti. Başkan Ekim, sadece Ramazan Ayı’nda değil yılın her zamanında kentteki ihtiyaç sahibi ailelere ve vatandaşlara yardım eli uzatmaktan geri durmadıklarını vurguladı.

Birlik, beraberlik, paylaşma, yardımlaşma ve manevi duyguların hat safhada yaşandığı Ramazan Ayı’nda dağıtılan kumanyalar ve sıcak yemeklerle herkesin sofrasını şenlendirdiklerini belirten Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabatlıların sadece sofralarına değil gönüllerine de misafir olabilmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Kur-an Ayı, kardeşlik, bereket ve rahmet ayı olan Ramazan’ı büyük bir sevinçle karşıladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Mübarek Ramazan Ayı’nı hep birlikte manevi duygular içerisinde huşu ile yaşadık; hüzün ile yolculayarak bayrama eriştik. Yılın her zamanında ihtiyaçlı hemşehrilerimiz için yaptığımız yardım çalışmalarımız Ramazan Ayı’nda da yoğunlaşarak devam etti. İhtiyaçlı ailelere verdiğimiz desteklerle güzel ilçemiz Akçaabat’ımızda yaşayan vatandaşlarımızın hem sofralarına hem de gönüllerine misafir olduk. Belediyemiz organizesinde bin 469 adet kumanya dağıttık; Kızılay işbirliğinde 3 bin 567, Yaylacık Sahil Camii işbirliğinde ise yaklaşık olarak 17 bin 400 aileye sıcak yemek dağıtımında bulunduk. Tüm yurtta olduğu gibi Akçaabat da Ramazan’ın rahmet ve bereketiyle daha sıkı sarıldı birbirine. Ramazan Ayı boyunca Belediyemiz organizesinde yapılan yardımlara destek ve emek veren herkese gönülden teşekkür ediyorum. El birliği ile bu yıl da Ramazan Ayı’nda herkesin yüzünde tebessüm oluşturduk. Onların yüzlerindeki tebessümler tüm yorgunluğumuzu alıp götürdü. Rabbim, emeği geçen herkesten razı olsun. Rabbim, hepimizi kurtuluşa erenlerden eylesin.” Dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu