Minik tiyatro severler, İzmir Devlet Tiyatrosunun iki seans olarak sahneye koyduğu “Otobüs Durağında Üç Bencil” adlı oyunla unutulmaz bir gün geçirdi. 

Özer Tunca'nın kaleme aldığı ve Ozan Yıldırım'ın yönettiği oyun, mülkiyetçilik, bencillik, yalnızlık ve iletişimsizlik gibi evrensel temaları ele alıyor. Fiziksel performansın yanı sıra farklı anlatım diliyle öne çıkan oyun, izleyicilere derin düşünceler sunarken, savaşların kötülüğünü, insanlara verdiği zararları ve bireylerin duyarsızlığının topluma etkilerini işledi.

TÜRK TARİHİNE DAMGA VURACAK KİTABIN TANITIMI AKÇAABAT’TA GERÇEKLEŞTİ TÜRK TARİHİNE DAMGA VURACAK KİTABIN TANITIMI AKÇAABAT’TA GERÇEKLEŞTİ

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, festival kapsamında Akçaabat'ta gerçekleştirilen etkinliklerin önemine vurgu yaparak, ilçenin kültür ve sanat hayatının canlılığını bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti. Başkan Ekim, “Akçaabat, kültür ve sanat beşiği bir ilçedir. Özellikle tiyatro oyunları, sanatsever hemşehrilerimiz tarafından beğeniyle takip ediliyor. 24. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali kapsamında ilk kez Akçaabat’ta oyunlar sahnelendi. Bu önemli organizasyonun bir parçası olmak ilçemiz adına gurur vericidir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu