Osman Pamukoğlu'ndan Öcalan'ın mektubuna yönelik çok sert eleştiriler geldi.Zamanında PKK'yı bitiren paşa olarak anılan Osman Pamukoğlu'ndan Öcalan'ın mektubuna yönelik çok sert eleştiriler geldi.

Abdullah Öcalan'ın mektubunun okunmasının ardından Sözcü'ye konuşan Pamukoğlu, "1923'den beri Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak için uğraşan yıkıcılarla bölücüler bugün nışadır sürmüşçesine koşturuyorlar" ifadelerine yer vererek "Aptalca politikalarla eşkıyayı galip ve muzaffer hale getirip, devleti onların siyasi hedeflerini gerçekleştirecek seviyeye getirdiniz." dedi.

MEDYA PATRONLARINA SERT ELEŞTİRİ

"Ortaçağ'dan kalma kafalar ile Kürt şovenler et ve tırnak oldular." diyen Pamukoğlu, medya patronlarına da sert bir dille yüklenerek, "Televizyon kanalları ve gazetelerin sermayedar patronları, hükümetin birer köle ve kulu olmaktan, ne utanma ne de arlanma bile duymuyorlar. Bu zevatın yüzüne tükürseniz, bin kere şükretmeye hazırlar. Ekranlar ve gazete köşeleri şarlatan ve işbirlikçilerden geçilmiyor. Bu herifler Müslüman mahallesinde salyangoz satmakla görevlendirilmiş, paralı işbirlikçilerdir." dedi.

PKK'NIN SALDIRILARA BAŞLAMASI EN FAZLA BİR AYI ALIR

Tüm silahlı gücü bu bölgeye yığarak siyasi taleplerini daha ısrarlı ve cüretkarca yapacaklar. Yapıldı yapıldı, yapılmadı daha hırslı ve azimkar bir şekilde yeniden saldırıya geçecekler.

PKK kollarının bizim topraklara yeniden girerek saldırılara başlaması en fazla bir ayı alır. İşte, bu kadar basit.. Nevruz kutlamalarındaki komitacı başının posterleri ve dalgalandırdıkları bayraklar ile "Kürtlere statü, Öcalan'a özgürlük" lafları ise, yıllardır devam eden yalan, dolan ve sahtekarca söylemlerle Türk Milletini ahmak yerine koyma üzerine bir kez daha sünger çekiyor.