Adanur’un gerçek bir devlet adamı olduğunu belirten Genel Başkan Aktürk, “Her nefsin bir sonu var. Tabi ki önemli olan iyi anılmaktır. Cenaze günü çok fırsat olmadı. Bu gün 18 ilçe muhtarlar dernek başkanımızla beraber Ahmet kardeşimiz için taziyede bulunmak istedik” dedi.

BİZİM İÇİN ŞOK EDİCİ KAYIP OLDU

DEPREMZEDE YAKINI REKTÖR YARDIMCISINDAN YENİ ÖĞRETMENLERE ALTIN TAVSİYE DEPREMZEDE YAKINI REKTÖR YARDIMCISINDAN YENİ ÖĞRETMENLERE ALTIN TAVSİYE

Taziye ziyareti için muhtarla teşekkür eden Başkan Zorluoğlu ise, “Bu bizim için çok şok edici bir kayıp oldu. Size ve bütün dernek başkanı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah sizlerin de geçmişlerine rahmet eylesin. Biz doğrusu Ahmet’in hasta olduğunu biliyorduk. Normalinden çok hızlı bir süreç seyretti. Maalesef Pazartesi sabahı kaybettik. Allah taksiratını affeylesin” dedi.

PKK HEDEF ALMIŞTI

Başkan Zorluoğlu ayrıca, “Ahmet kardeşimiz bir anlamda çok aktif, hayatı boyunca aksiyon almış bir adamdır. Cizre’de özellikle Kaymakamlık döneminde de terörle mücadelede çok önemli rol almıştır. Birçok kez yaralandı. Bunlar konuşulmaz, bilmez kimse. Kaç sefer PKK’nın saldırısına maruz kaldı. Böyle hareketsiz kalması onu da çok sıkıntıya sokacaktı. Elbette çok üzücü. Geride bıraktığı eşi çocuğu için çok zor bir durum. Ama takdiri ilahi. Allah böyle genç ölümlerden bizi uzak tutsun” ifadelerini kullandı.