Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığını yürütecek olan Deva Partisi Kurucu İl Başkanı Kubilay Çiçek, “15 Mayıs sabahında güneşli bir güne iktidarımızda uyanmış olacağız” dedi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı İl Seçim Koordinasyon Merkezi seçim çalışmalarına hız verdi. Millet İttifakı Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevini üstlenen Deva Partisi Kurucu İl Başkanı Çiçek, “Yoğun katılımla gerçekleştirdiğimiz Seçim Koordinasyon Merkezi’mizin açılışının ardından hemen kolları sıvayarak aynı gece çalışmalarımıza başladık. Seçim günü akşamına kadar çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdüreceğiz. 18 ilçede tüm adaylarımız, aday adaylarımız ve bileşenlerimiz saha çalışmalarını gerçekleştiriyor” dedi.

TUTULMAYAN SÖZLERİ BİZ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

AK Parti iktidarının bugüne kadar verdiği sözleri tutmadığının altını çizen Çiçek, “20 yıllık bir AK Parti iktidarı söz konusu. Trabzon’da onlarca bakan, bürokrat, milletvekili çıkardılar. Fakat bugüne kadar Trabzon ve Trabzonlulara verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı. Millet İttifakı ve bileşenleri olarak Trabzon’a verilen sözlerin yerine getirilmesiyle işe başlayacağız. Vaatlerimizden bir tanesi mülakatların kaldırılmasıdır. Trabzonlu gençlerin mülakatla ayrımcılıkla ezdirilmesine son vereceğiz. Bugün işe girmenin bir yolu maalesef bir partinin il binasından geçiyordu. İktidara geldiğimiz ilk gün buna son vereceğiz. Altı partinin bir araya gelip oluşturmuş olduğu 2 bin 300 maddelik ortak mutabakat metni var. İktidarımızın ilk yüz gününde yapacağımız çalışmalarımız hazır. Hem Trabzon özelinde hem memleketin can alıcı bütün sorunlarını çözecek projelerimiz de hazır” ifadelerini kullandı.

SANDIKLARIN YÜZDE YÜZÜNE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Sandık güvenliği konusunda tüm önlemlerin alınacağını belirten Çiçek, “Vatandaşlarımız emin olsun ki bu dakikadan seçim günü akşamına kadar Cumhurbaşkanlığı İl Koordinasyon Merkezi’miz koordinasyonunda bütün milletvekili adaylarımız ve ittifakın tüm parti mensupları sıkılmadık el bırakmayacak. Trabzon’un en ücra köşelerine dahi gideceğiz. Seçim günü akşamı da sandıkların yüzde yüzüne sahip çıkacağız. Oyların en güvenilir biçimde sayılıp Seçim Kurulu’na teslim edilene kadar takipçisi olacağız. 15 Mayıs sabahına da güneşli bir güne iktidarımızda uyanmış olacağız” şeklinde belirtti.