Akçaabat Yaylacık Mahallesi Nüfusuna Kayıtlı Akçaabatlı Değerlerimizden Sayın HAYRULLAH ERTEM İstanbul'da Yaşayan ve İş Hayatını Burada Sürdüren Bir İş Adamı.

Hayrullah Ertem'in Akçaabat İlçesinde Başlayan Hayat Hikayesi ve Kendisini Bugünlere Getiren En Büyük Etkenlerin Başında Yer Alan Öğrencilik Yıllarını Trabzon Dışında Yapması Kendine Olan Özgüveni,Sosyalitesi,Hayata Bakışı,Takdirlik Dernekçilik Çalışmaları,Örnek Aile Babası Oluşu,Yardımsever,Hayırsever,Bir Kişiliğe Sahip Oluşu Hayrullah Ertem'i Hayrullah Ertem Yapan Faktörlerin Başında Geldiğini Söyleyebilirim.

Türkiye'nin Birçok İlinde Yaşayan Akçaabatlıların Yakından Tanıdığı Bir Değer Olan Hayrullah Ertem'i İstanbul Avcılar İlçesi Firuzköy Mahallesinde Yer Alan Plastik Endüstrisi Fabrikasında Ziyaret Ettim.

Kocaman Fabrikasında Kendine Ait Makam Odası Buram Buram Akçaabat Kokuyordu.Duvarlarda Akçaabat Horon Ekibi Fotoğrafı,Akçaabatlı Fotoğraf Sanatçısı Atilla Alp Bölükbaşı'ya Ait Su Damlacıkları Fotoğrafları,Akçaabat Sebatspor Kaşkolları ve Takımın Posterleri,Akçaabat İlçesi İle İlgili Çilt Çilt Kitaplar.

Doya Doya Benden Akçaabat'ı, Hayrullah Ertem'den İse İstanbul'dan Akçaabat'ı Konuştuk.

Akçaabat İle İlgili Anılarını Paylaştığında Parlayan Göz İçlerinde Her Anı Her Saniyesi Akçaabat'ta Olduğunu Gösterdiğini Anlamamak Mümkün Değil.

Kendisine Ulaşan Hiç Kimseyi Desteksiz Bırakmaz Hayrullah Ertem.

İstanbul'da Yaşayan Birçok Akçaabatlı'nın Önderi Olarak Bilinir Hayrullah Ertem.

Kısacası Bir Akçaabatlı Olarak Dünden Günümüze Değer Katan Hayrullah Ertem'e Ne Kadar Saygı Duysam Azdır.

Akçaabatlı Olarak Hayrullah Ertem ve Hayrullah Ertem Gibi Aydın Düşünce Yoğunluğu ve Temsiliyet Anlamında Doğup Büyüdüğü Unutmadığı Memleketin İsmini Kültürünü Farklı İllere Yaşıyorlarsa Kendilerini Onurlandırmamız Gerekli.

Sözün Özü Bugünkü İstanbul'da Yaşayan Akçaabatlı Değerlerimiz Hikayemizde Akçaabatlı Değerlerimizden Sayın HAYRULLAH ERTEM'i Makamında Ziyaret Ederek Noktaladım.

Nazik Misafirperverliliğinden Ötürü Sayın Hayrullah Ertem Abim'e Teşekkür Ediyorum. İyiki Varsın.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Formplas Plastik Endüstrisi A.Ş.

Firuzköy Mah.Firuzköy Bulvarı No:76/3

Avcılar-İstanbul

Tel:0212 279 69 22

GSM:0532 311 18 20

Fax:0212 324 13 36

Meil:[email protected]

www.formplas.com.tr

Editör: Köksal Ustaoğlu