Seabird Hava Yolları, yeniden yapılanarak 7 Temmuz’dan itibaren uçuşlarına haftada iki gün tekrar başlıyor. İstanbul-Kocaeli arası tek yön uçuş fiyatı 149 TL olduğu belirtildi

Türkiye’de, Haliç, Alaçatı, Bozcaada, Bodrum, Gemlik, İzmir, Ayvalık, Hisarönü gibi noktalara uçan ve yakın zamanda İstanbul-Kocaeli arasında da hava yolcu taşımacılığına başlayan Seabird Hava Yolları, 7 Temmuz itibariyle ara verdiği Kocaeli seferlerini tekrar başlatıyor.

Daha önce haftanın 5 günü yapılan seferler 7 Temmuz’dan itibaren Pazartesi ve Cuma günü olarak gerçekleşecek. Haliç Terminali ile İzmit Seka Park terminali arasını yarım saate indiren uçuşlar, bölge halkı için de büyük kolaylık sağlayacak. Konuyla ilgili açıklama yapan firma yetkilisi Anıl Öztekin, şunları söyledi:

"Seferlerimiz Pazartesi ve Cuma günleri karşılıklı olarak gerçekleşecek. Seabird olarak sadece tatil amaçlı seyahatleri değil yılın 365 günü uçaçağımız kısa ve verimli hatları hedefliyoruz. Bunu Bursa Gemlik hattında başardık. Karayoluyla yaklaşık 2 buçuk saatte gerçekleşen İstanbul-Kocaeli seyahati, deniz uçaklarıyla iskeleden iskeleye sadece yarım saatte gerçekleşiyor. Biz bu hatta güveniyoruz. Tek fiyat olacak. Tek yön 149 TL olacak. Öğrenci indirimini şuan için planlamıyoruz."