Trabzon Büyükşehir Belediyesi sosyal ve kültürel etkinlikleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Yıllar içerisinde eğlence aktivitelerinin neredeyse yok denecek kadar az bir noktaya geldiği Trabzon’da düzenlenen etkinlikler, 7’den 70’e herkes tarafından büyük ilgi görüyor. Açıldığı günden itibaren cazibe merkezi olan Ganita’da, her gün farklı bir görsel şölen yaşanıyor. Öyle ki 40 yıl önce yazılan ve dillere pelesenk olan “Akdeniz akşamları bir başka oluyor” şarkısı, alanda bulunanlar tarafından “Ganita akşamları bir başka oluyor” şeklinde söylenmeye başlandı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu’nun ev sahipliği yaptığı geceye; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen ve binlerce vatandaş katıldı.

KARAİSMAİLOĞLU: GANİTA MUHTEŞEM OLDU

Trabzon’un akın ettiği, neredeyse iğne atsanız yere düşmeyecek etkinlikte sahneye çıkan Resul Dindar, ilk şarkısını söyledikten sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu sahneye davet etti. “Öncelikle Trabzon’a bu projeyi kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başlayan Bakan Karaismailoğlu, “Ganita benim de çocukluğumun geçtiği bir yerdir. Buranın güzel olduğunu biliyorduk ama bu kadar güzel olduğunu bilmiyorduk. Ganita tam anlamıyla muhteşem oldu. Trabzon halkı her şeyin en iyisine layık bir şehirdir. Yapacağımız daha çok proje var. İnşallah pazar akşamı bu hizmetlerin devamı için güzel sonuçlar alacağız ve Sayın Cumhurbaşkanımızı desteklemeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

HEMŞEHRİLERİNDEN BAŞKAN ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Alanı dolduran her yaştan binlerce insan Murat Zorluoğlu’na yoğun ilgi gösterdi. Başkan Zorluoğlu ile sohbet eden ve Trabzon’da eğlenceye hasret kaldıklarını belirten vatandaşlar, “Hayat koşturmacası içerisinde nefes alacağımız alanlar oluşturduğunuz için teşekkür ederiz. Ganita’nın gündüzü ayrı güzel, akşamı ayrı güzel. Deniz şehri Trabzon’da deniz kenarına inemez olmuştuk. Ganita şimdi hangi yaştan olursa olsun tüm aile bireylerimizin keyif alacağı bir yer haline geldi. Trabzon halkı olarak sizin gibi bir Başkanımız olduğu için çok şanslıyız. Bu gece doyasıya eğlendik. Bu etkinliklerin devamını bekliyoruz. Her şey için çok teşekkür ederiz” dediler.

HORON HALKALARI OLUŞTURULDU

Ganita’da eğlence gecenin geç saatlerine kadar sürdü. Resul Dindar söylediği şarkılarla herkesi coştururken, konsere katılanlar devasa horon halkaları oluşturdu. Konserin sonunda sanatçı Dindar’a çiçek takdim eden Başkan Zorluoğlu, alanda bulunan hemşehrileriyle de bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Editör: Köksal Ustaoğlu