SÖZ VERDİK, BAŞARACAĞIZ

Suiçmez, vatandaşlardan gelen “Çetelerden hesap soracak mısınız?” sorusuna, “Elbette soracağız. Yapanın yanına kar kalmayacak” cevabını verdi.

CHP Trabzon Milletvekili adayları, Düzköy, Akçaabat ve Maçka’nın ardından Yomra, Arsin, Köprübaşı ve Sürmene ilçelerindeydi. CHP Trabzon milletvekili adayları Av. Sibel Suiçmez, Ahmet Kaya, Musa Hacıoğlu, İlker Akıncı ve Mustafa Erdi Çakır vatandaşın taleplerini dinlerken iktidar olduktan sonra yapılacaklar konusunda bilgiler verdiler.

CHP Trabzon 1. Sıra adayı Av. Sibel Suiçmez yola çıkmadan önce hem parti örgütüne hem de millete bir söz verdiklerini söyledi. Milletvekili aday sıralamasına giren ya da giremeyen herkes 1. Sıra adayıymış gibi çalıştığını belirten Suiçmez, “Önce kendi içimizde birlik olduk. Şimdi de bütün halkımızla birlik olacağız ve Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapacağız.” dedi.

SEVGİYİ GERİ GETİRECEĞİZ

Sadece partililerle değil millet ittifakının tüm bileşenleriyle hareket ederek, tarihi bir sorumluluk yerine getireceklerini ifade eden Suiçmez, “Gittiğimiz her yerde pahalılık, işsizlik, liyakatsizlikten bahsediyor vatandaşlarımız. En büyük yakınma da bu ülkede özgürlük, bu ülkede artık adalet yok üzerine. Bize düşen görev çocuklarımızın bu ülkeden gitmek istemediği bir ülke yaratmak. Bu ülkeye sevgiyi geri getireceğiz.

ELBETTE HESAP SORACAĞIZ

Yüzyıllarda oluşan devlet anlayış ve geleneğinin yerle bir edildiğini, bunu yeniden inşa edeceklerini belirten Suiçmez, “Bir beyefendi bize ‘Devleti saran çetelerden hesap soracak mısınız?’ diye sordu. Elbette soracağız. Yapının yanına kar kalmamalı. Bu ülkeyi "Çalıyor ama çalışıyor" anlayışından kurtulacağız.