Kamuoyunda "Sosyal Medya Yasası" Olarak Bilinen Ve İktidar İle Muhalefeti Karşı Karşıya Getiren "Dezenformasyonla Mücadele Düzenlemesi" TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edilerek Yasalaştı.

Düzenleme İle İlgili Tartışmalar Devam Ederken CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu Konu İle İlgili Basın Açıklaması Yaptı.

Hukuki Yollara Başvuracaklarını Belirten Hacısalihoğlu Açıklamalarını Şöyle Sürdürdü;

"Bir Siyasi Değerlendirmede Bulunalım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurulduğu Günden İtibaren Türk Lirası Tarihinin En Düşük Seviyesinde. Bunu Sayın Maliye Bakanı Da Açıkladı. Türk Lirası Dip Yaptı. Dolayısıyla Bu Ülke İflas Etmiştir Desem Hangi Yargıç Neye Dayanarak Bana Bir Suç Duyurusunda Bulunabilir?

Şimdi Bir Yandan Bakıyorsunuz Radyo Televizyon Üst Kurum, Hükümeti Eleştiren Kanallara Ya Da Muhalif Kanal Olarak Adlandırdığımız Kanallara Sürekli Bir Üzerinde Baskı Bir Takım Uygulamalar Zaman Zaman Para Cezası, Ekran Karartıyor, Yayın Durduruyor.

Peki, Yani İnsanların Haber Alımını Nasıl Engelleyebilirsiniz Ki? Yarın Bir Gün Devran Döner Bu Sektörde Herkese Eşit Davrandım Değerlendirmesi Yapabilecek Misiniz? Saray İktidarı Kontrolü Altında Olan Medyada Çıkan Haberleri Görüyoruz.  Amerika Ziyaretlerinde Bir Sürü Yalan Dolan Üzerine Kurulmuş Haber Yapabiliyorlar. İşin Gerçeği Çok Farklı. Kendisi De Zaman Zaman Bunları Sosyal Medyaya Sunuyor. Dolayısıyla Buradan Baktığın Zaman Gerçeği Söylemek Mi Halkı Kaosa Sevk Etmek? Yoksa Saklayarak Kendi Tarafımızdan Gördüğümüz Şekilde Mi İletmek Gerek? Demokratik Toplumlarda Basını, Basın Nöbetçilerinin Ve İnsanların Konuşma Özgürlüğü Var. Bu Anayasada Temel Haktır. Güvence Altına Alınmıştır. Çok Nettir.  Az Önce Dediğim Gibi Trabzonspor Trabzon’un Vazgeçilmezidir. Yarın Ben Çıksam Desem Ki Arkadaş! Israrla Da Söylüyorum Bunun Da Arkasındayım. Beni İpe De Götürseniz “2010-11 Sezonun Şampiyonu Trabzonspor’dur” Desem Dava Da Açılsa Bana. Burada Ki Trabzonlular Bu Yasayı Böyle Geçirildiğini Kabul Eden Trabzonsporlular Ne Düşünür?

Bazı Şeyler Kendini Tekrarlar Bumerangdır. Umarım Anayasa Mahkemesine Başvurduğumuzda Da Olumlu Bir Sonuç Alırız. Sadece Bizler İçin Değil, Sizler İçin De Kabul Edilmez Demokratik Hakları Kısıtlayıcı Görülmekledir. Hukuki Yollara Başvuracağız”

Haber61

Editör: Köksal Ustaoğlu