Daha yaşanılabilir bir Trabzon için kültür sanat etkinliklerine verdiği önemi sıklıkla dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “2022 yılındaki kültür sanat etkinliklerimizi hafızalara kazınan anlarla geride bırakırken, 2023 yılında da anılarımıza yenilerini ekleyeceğiz” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde her ay düzenli olarak gerçekleştirilen kültür sanat etkinlikleri, yeni yılın ilk ayında da tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda ocak ayı boyunca birbirinden farklı etkinlik sanatseverlerle buluşacak. Söyleşilerden sempozyumlara, tiyatro gösterilerinden konserlere kadar birçok renkli etkinlik, Trabzonluların beğenisini kazanıyor. Tüm etkinlikler, hazırlanan aylık kitapçık ve Büyükşehir Belediyesi web sitesi üzerinden günbegün takip edilebiliyor. Etkinliklerin organizasyonunu yürüten Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, sanatseverleri ücretsiz gerçekleştirilen etkinlikleri izlemeye davet etti.

ANILARIMIZA YENİLERİNİ EKLEYECEĞİZ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Sıkıcı Şehirler Gelişemez” anlayışıyla kültür sanat etkinliklerine özel önem verdiklerini belirterek, “Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak kadim şehrimizi ve siz değerli hemşehrilerimizi her yıl olduğu gibi 2023 yılında da kültür sanat etkinlikleriyle buluşturmaya devam ediyoruz. 2023’ü sağlıkla, mutlulukla, huzurla karşılarken; söyleşiler, yetişkin ve çocuk tiyatro gösterileri, konserler gibi pek çok farklı etkinlik ile sanat dolu bir ocak ayı bizleri bekliyor. 2022 yılında mutlu ve güzel anları ile hafızalarımıza kazınan kültür sanat etkinliklerini geride bırakırken, 2023 yılında anılarımıza yenilerini ekleyeceğimiz programlarımıza tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

  

BAŞKAN ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİLER

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen kültür sanat etkinlikleri için yetkililere teşekkür eden sanatseverler, “Büyükşehir Belediyesinin her kesime hitap eden kültür-sanat etkinlikleri nedeniyle memnuniyet duyuyoruz. Etkinliklerin aylık olarak kitapçık haline getirilmesi de takip etmemiz açısından büyük kolaylık oluşturuyor. Kültüre ve sanata önem veren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu başta olmak üzere emeği geçen ekibine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

OCAK AYI PROGRAMINDA NELER OLACAK?

Kültür Sanat Festivali kapsamında ocak ayı içerisinde Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde düzenlenecek etkinlikler şu şekilde;

11 Ocak Çarşamba saat 20.00'de Tevfik Serdar Kültür ve Sanat Merkezi konseri.

12 Ocak Perşembe saat 19.00'da “Tarihin Büyük Sırları” isimli söyleşi.

13 Ocak Cuma saat 20.00'de "Tımarhane Hademesi” isimli yetişkin tiyatro oyunu.

14 Ocak Cumartesi saat 12.00 ve 14.00'te "Şaşkın Sihirbaz” isimli çocuk tiyatro oyunu.

15 Ocak Cumartesi saat 12.00 ve 14.00'te"Oyuncak Müzesi” isimli çocuk tiyatro oyunu.

18 Ocak Çarşamba saat 20.00'de Karadeniz Folklor Eğitim Merkezi Derneği konseri

19 Ocak Perşembe saat 19.00'da "Yeni İnsana Notlar” isimli seminer.

20 Ocak Cuma saat 20.00'de "Katil” isimli yetişkin tiyatro gösterisi.

21 Ocak Cumartesi saat 12.00 ve 14.00'te "Kırmızı Başlıklı Kız” isimli çocuk tiyatro oyunu.

21 Ocak Cumartesi saat 20.00’de İsmail Altunsaray konseri.

22 Ocak Pazar saat 12.00 ve 14.00'te "Masal Diyarı” isimli çocuk tiyatro oyunu.

24 Ocak Salı saat 20.00’de Spor Sohbetleri konulu söyleşi.

25 Ocak Çarşamba saat 20.00'de Trabzon Liselerinden Yetişenler Derneği konseri.

26 Ocak Perşembe saat 20.00’de “Kurmaca Neyi Kurar” isimli söyleşi.

27 Ocak Cuma saat 20.00'de "Bir Delinin Hatıra Defteri” isimli yetişkin tiyatro oyunu.

28 Ocak Cumartesi saat 12.00 ve 14.00'te"Pinokyo” isimli çocuk tiyatro oyunu.

29 Ocak Pazar saat 12.00 ve 14.00'te "Efetopya Krallığı” isimli çocuk tiyatro oyunu.

Editör: Köksal Ustaoğlu