Trabzon Büyükşehir Belediyesi nisan ayı toplantılarına başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, salonda bulunan meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğünün üst yöneticileri ve basın mensuplarını selamlayarak meclis toplantısının açılışını gerçekleştirdi. Milletvekilliği aday adaylığı için istifa eden meclis üyelerinin yerine gelen 4 meclis üyesini tebrik eden Başkan Zorluoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Adanur’un vefatı nedeniyle de büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek, “Bugün maalesef güne üzücü bir haberle başladık. 4 senedir şehrimize hizmet etmek için birlikte omuz omuza çalıştığımız, meslektaşım, yakın çalışma arkadaşım ve değerli kardeşim Genel Sekreterimiz Ahmet Adanur yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamadı. Ve maalesef bu sabah itibarıyla kendisini kaybettik. Gerçekten Trabzon’un her bir taşında, toprağında, köşesinde, her hizmetin arkasında emeği olan kardeşimiz. Güler yüzlü, son derece mütevazı, işi bilen, iş yapabilen kardeşimizdi. Benim de hem meslektaşım hem de burada görev yaptığımız 4 sene içinde en yakın çalışma arkadaşım, bir anlamda sırdaşımdı. Çok büyük üzüntü ve teessürle bu sabah vefat haberini aldık. Allah kendisine rahmet eylesin. Rahmetiyle, muamele eylesin. Geride bıraktığı eşi ve oğlu başta olmak üzere, ailesine sabırlar versin.” dedi.

ADANUR İÇİN TÖREN DÜZENLENECEK

Genel Sekreter Adanur’un cenaze programı ile ilgili bilgi veren Başkan Zorluoğlu, “Sabah gittik. Gereken dinî vecibeler başlatıldı. Yarın nasip olursa saat 11:00’de belediye binamızın ön tarafında tören yapacağız kendisine. Yine akabinde İskenderpaşa Camisi’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrasında, isteği üzerine Bostancı Kabristanlığı’nda defin işlemi gerçekleşecektir. Bizim için çok önemli değer ve kıymetti. Onu kaybetmenin üzüntüsünü içimizde yaşıyoruz. Bütün belediyemizin, meclisimiz, şehrimizin başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı.  

Başkan Zorluoğlu, mecliste Adanur’un vefatından dolayı geçen ayın faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme yapmadı. Gündem maddeleri komisyonlara havale edilerek toplantı sonlandırıldı.

Editör: Köksal Ustaoğlu