Sağlık çalışanlarının baş tacı edilmesi gerektiğini dile getiren Ataman, “Öpülesi ellerinize sağlık. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Trabzon’da İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Sağlıkçılarımızın kadrajından doğumdan yaşama insanımız” temalı fotoğraf sergisi düzenlendi. Hamamizde İhsan Bey Kültür Merkezi’nde açılan sergiye Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman ile eşi AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi ve Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Suna Kepolu Ataman, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, MHP İl Başkanı Ömer Ayar, İletişim Başkanlığı Trabzon Bölge Müdürü Murat Güler ve sağlık çalışanları katıldı.

ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARINA BİREBİR TANIK OLDUM

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman törende yaptığı konuşmada, “Tüm davetlileri Büyükşehir Belediye Başkanınız Sayın Murat Zorluoğlu ve şahsım adına selamlıyorum” diyerek sözlerine başladı. Sağlık çalışanlarının baş tacı edilmesi gerektiğini dile getiren Ataman, “Pandemi sürecinde 23 gün hasta yatmış bir arkadaşınız olarak, sağlık çalışanlarının özverili çalışmalarına birebir tanık oldum. Sağlık çalışanları, sağlık sektörünün bütün imkanlarıyla benim ve benim gibi hastaların yanında oldular. Yani bizlerin iyileşmesini sağlamak adına kendileri hasta olmaya adaylardı” dedi.

ÖPÜLESİ ELLERİNİZE SAĞLIK

Önemli bir farkındalığa da dikkat çeken ve sağlıkta şiddet sözünü kesinlikle duymak istemediğini belirten Başkan Vekili Ataman, “Trabzon’da bir örnek sergileyerek, bu sergiyi sağlıkta şefkat ve sağlıkta şefkatin fotoğraflarının sergisi gibi değerlendirmek istiyorum. Bunu sağlık çalışanlarımızın bütünüyle hak ettiğini düşünüyorum. Öpülesi ellerinize sağlık. Allah hepinizden razı olsun” şeklinde konuştu. Trabzon’da pandemi sürecinde sağlık şehitleri verdiklerini de belirten Ataman, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

USTA: MORALE İHTİYAÇLARI VAR

İl Sağlık Müdürü Hakan Usta ise, sağlık çalışanlarının motivasyonu ve morali için gayret gösterdiklerini belirterek, “Önümüze gelen tüm fırsatları değerlendiriyoruz. Her türlü organizasyonları yaptığımızda sağlık çalışanları çok daha ilerileri hedefliyor. Bu organizasyonları daha da çeşitlendirerek ortaya koymalıyız. Sağlık çalışanlarının moral ve motivasyona ihtiyacı var. Bu doğrultuda üzerimize düşeni yapma gayreti içinde oluyoruz. Katılımınız için teşekkür ediyorum” dedi.

AÇILIŞ KURDELESİ KESİLDİ

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman ile eşi Suna Kepolu Ataman ve davetliler, açılış kurdelesini hep birlikte kestiler. Büyük beğeni kazanan sergide, fotoğrafları çeken sağlık çalışanlarına teşekkür belgeleri takdim edildi.

Editör: Köksal Ustaoğlu