İslam âlemi tarafından büyük özlemle beklenen Ramazan ayının tüm bereketiyle yüreklere mutluluk ve huzur getirmesi temennisinde bulunan Başkan Zorluoğlu, hemşehrilerinin mübarek ayını tebrik etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ramazan ayının tüm İslam âlemi tarafından özlemle beklendiğini belirterek, “Gönülleri yakınlaştıran, dargınlıkları unutturan, kardeşlik ve iyilik duygularının yeşermesine imkân veren on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayına erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayı oruç, ibadet ve sabır ayıdır. Allah'ın rahmet ve bağış kapılarının açıldığı aydır. Sevgili Peygamberimiz, Ramazan ayında içtenlikle yapılan dua, ibadet ve iyiliklerin Allah katında daha değerli olacağını bildirmiştir. İnsanın kendisini disipline ettiği, iç dünyasını gözden geçirdiği Ramazan ayı, manevi dünyamızın her türlü olumsuzluktan arınması için de en büyük vesiledir. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif; milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olsun. Cenab-ı Allah ibadetlerimizi kabul eylesin, bizleri birlik ve beraberlik içerisinde Ramazan Bayramı'na kavuştursun” ifadelerini kullandı. 

İLK İFTARI ELBİSTAN’DA YAPACAĞIZ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak depremin ilk gününden itibaren olduğu gibi, Ramazan boyunca da bölgede olmaya devam edeceklerini dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Elbistan’da ekiplerimizle birlikte arama kurtarmadan enkaz kaldırma çalışmalarına, hasar tespitten vatandaşlarımızın başka şehirlere nakledilmesine, şehrin temizlenmesinden ilaçlanmasına, çadır kentlerden konteyner alanlarının kurulmasına kadar birçok noktada görev yaptık. Elbistan’da şu ana kadar içerisinde çocuk oyun alanlarının, ağaçlandırma çalışmalarının yer aldığı 250 konteynerden müteşekkil bir alanı oluşturduk. Vatandaşlarımızı oraya yerleştirdik. Örnek bir çalışma oldu, diğer alanlara da aynı şekilde planlama yapılmaya başlandı. Şimdi de 2 bin konteynerlik bir alanı çalışıyoruz. Zemin iyileştirmesi tamamlandı. Binlerce kamyon malzeme çektik. Altyapısına başladık, içme suyu, kanalizasyon ve elektrik sistemleri de tamamlanmak üzere. Bir taraftan da konteynerler yerleştiriliyor. Bayramdan önce çalışmalarımızı tamamlayarak Elbistan’da arzu eden her aileye bir konteyner verecek duruma gelmeyi hedefliyoruz. Yarın sabah yeniden Elbistan’a gideceğim. Ramazan’da bölgede kuracağımız büyük iftar çadırıyla binin üzerinde insanımıza her gün sıcak iftar ve sahur yemeği vereceğiz. Ortahisar ve Akçaabat Belediye Başkanlarımızla Ramazan ayında ilk iftiramızı da Elbistan’da depremzede kardeşlerimizle birlikte açacağız. Bu duygu ve düşüncelerle on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in başta Trabzonlu hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam âlemine sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini en kalbi duygularımla temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Editör: Köksal Ustaoğlu