Trabzon Şube Başkanı İsmail Hakkı Kaplan ve işçi temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Zorluoğlu, “İşçi-memur ayrımı yapmadan tüm personelimizle Trabzon için omuz omuza çalışıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, göreve geldiği günden itibaren çalışanlarının maaş zammı ve sosyal haklardan en üst düzeyde faydalanmaları için tüm imkânlarını seferber etmeye devam ediyor. İlk günden itibaren personelin yanında bir tutum sergileyen Başkan Zorluoğlu, Hizmet İş Sendikası’nı ziyaret ederek Başkan İsmail Hakkı Kaplan ve işçi temsilcileriyle görüştü.

KAPLAN: İŞÇİ SİZİ AMASIZ FAKATSIZ SEVİYOR

Ziyaretten büyük memnuniyet duyduklarını belirten Hizmet-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı İsmail Hakkı Kaplan, “Adaylık sürecinizde sizinle iki saat süren bir görüşme gerçekleştirdik ve biriken sorunlarımız hakkında bilgi verdik. ‘Tüm sorunları kademe kademe çözeceğiz’ demiştiniz. Hallettik çok şükür. Van’da görev yaparken sergilediğiniz duruş, işçiye bakışınız da o dönem bizi rahatlatmıştı. İmkânlar ölçüsünde hep işçiden yana bir duruş gösterdiniz. İşçi sizi amasız fakatsız seviyor, destekliyor.

HUZUR BULUYORUM

Başkan Zorluoğlu ise Hizmet İş Sendikası’nın her zaman sorunları çözmeye yönelik bir tavır ortaya koyduğunu belirterek, “Hiçbir zaman birbirimizi kıracak, ilişkileri çıkmaz noktaya taşıyacak bir tarzınız olmadı. O bakımdan sizlere ve ekibinize teşekkür ediyorum. Elbette çalışanımızın emeği bizler için çok kıymetli ve kutsal bir iş. Dolayısıyla bu emeğin karşılığının idare tarafından mümkün mertebe karşılanması bizi çok mutlu ediyor. Ben işçiye ilave bir şey verebildiğim zaman gerçekten mutlu oluyorum, huzur buluyorum” dedi.

SORUNLARI BÜYÜK ORANDA ÇÖZDÜK

Var olan sıkıntıları büyük oranda çözdüklerini de belirten Başkan Zorluoğlu, “Yaptığımız sözleşmelerde birbirine yakınlaştırmak suretiyle epey bir mesafe katettik. Ekonomik imkânlarımız ölçüsünde işçilerimize mümkün mertebe yüksek bir ücret vermeye çalıştık. Son bir yılda enflasyon bu işleri sıkıntıya soktu farkındayız ama yine de bundan sonraki süreçte de gücümüz oranında ücretlerin iyileştirilmesine gayret edeceğiz. Yine promosyon konusunda hem sendikamız hem bizler epey emek sarf ettik. Vakıfbank Genel Müdürümüz Abdi Bey’le 3-4 kez bu konuyu görüştüm. Sonucunda güzel bir ücrette anlaşma sağladık” ifadelerini kullandı.

FİZİKİ ŞARTLARI İYİLEŞTİRİYORUZ

Sendikal örgütlere çok önem verdiklerini de vurgulayan Başkan Zorluoğlu, “Hak-İş de işçiyi temsil noktasında çok tecrübeli bir konfederasyon. Türkiye’de iş barışının sağlanması, işçi ve işverenin hakkını savunmak noktasında önemli katkılar yaptınız. Allah hepinizden razı olsun. Kolay değil işçi ve işvereni bir araya getirip orta yolu bulmak. Çok şükür çok büyük sorunlar oluşmadan bir pratik ortaya çıktı. Sadece ekonomik anlamda değil, arkadaşlarımızın fiziki çalışma şartlarının iyileştirilmesine de önem veriyoruz. Pazarkapı’da yaptığımız ulaşım binası bu manada bir örnektir. Biz geldiğimizde

konteynerlerde hizmet verilen, puantajların kağıtlara yazıldığı biz sistem vardı. Şimdi çok daha modern bir sistem, şoför arkadaşlarımızın dinlenebilecekleri alanlar var. Gayet güzel oldu. İtfaiyede de dokunuşlarda bulunduk. Bulak tesisimiz tamamlandığında birimlerimiz çok daha rahat şartlarda çalışacaklar. Merkez binanın camları açılmıyordu, açtırdık. Havalandırma sorunu çözüldü. Yalıncak’taki binamız çalışmaya uygun. Personelimizin rahat şartlarda ve huzurlu şekilde çalışması her zaman önceliğimiz arasında” şeklinde konuştu.

Editör: Köksal Ustaoğlu