Kardeş şehir Kahramanmaraş’ın ve Elbistan’ın yaralarını sarmak için tüm imkânlarını seferber eden ve yaptığı çalışmalarla her kesimin takdirini kazanan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ramazan’ın ilk günü de Elbistan’a giderek depremzedeleri yalnız bırakmadı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi iştirakleri arasında yer alan TRABİTAŞ tarafından Elbistan’da kurulan 2 bin kişilik iftar çadırında Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur yemeği verilecek. Başkan Zorluoğlu’nun ev sahipliği yaptığı iftar programına; Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, Elbistan Kaymakamı Murat Yıldız, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Arsin Belediye Başkanı Sait Gürsoy ve çok sayıda depremzede katıldı.

GÜRBÜZ: ÜZERİMİZDEN DESTEĞİNİ HİÇ ÇEKMEDİ

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, "Depremin ilk gününden itibaren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’nun koordinesinde çok büyük destek aldık. Üzerimizden desteğini hiç çekmedi. Trabzon Büyükşehir Belediyesini adeta Elbistan’a kurdu ve kendi ilçelerinden gelen ekiplerle birlikte yaralarımızı sarıyorlar. Bugün de buraya dev bir iftar çadırı kuruldu. İlk gün 2 binin üzerinde vatandaşımızın iftarını karşıladılar. Bunun için Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’na ve tüm ekibine, Trabzon’dan gelen Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'e Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim'e Arsin Belediye Başkanımız Sait Gürsoy'a teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. Başkan Gürbüz ayrıca Elbistan Belediyesi olarak Ortahisar ve Akçaabat belediyeleriyle kardeş şehir olduklarını açıkladı.

RAMAZAN BOYUNCA DEVAM EDECEK

Bölge koordinatörü olarak görev yaptığı kardeş şehir Kahramanmaraş ve Elbistan’ın günlük yaşam koşullarını sağlamak için yürüttüğü çalışmalarla fark yaratan Başkan Zorluoğlu, ilk iftarda Elbistanlılarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak bölgede kurdukları büyük iftar çadırıyla Ramazan ayı boyunca 2 bin depremzedeye her gün sıcak iftar ve sahur yemeği vereceklerini belirten Başkan Zorluoğlu, “İlk iftiramızı depremzede kardeşlerimizle birlikte açtık, dualar ve sohbetler ettik. Ramazan ayı kalabalık sofralarla, dayanışmayla güzel. Ramazan ayı boyunca iftar öncesi Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından vatandaşlarımız iftarlarını açacak. Özel önem verdiğimiz çocuklarımız için oyun grupları ve pamuk şeker stantları oluşturduk. Yine Ramazan boyunca film geceleri ve çeşitli etkinlikler gerçekleştireceğiz. Depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarmak ve huzur içerisinde Ramazan geçirmelerini sağlamak için tüm imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz. Mübarek Ramazan ayının ülkemize ve tüm İslam âlemine sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini en kalbi duygularımla temenni ediyorum” dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu