Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş 2 gün önce Fox Tv’de İlker Karagöz’ün sunduğu Çalar Saat programında Millet İttifakı’na seslenmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bizi Millet İttifakı’na alsınlar, daha açık bir çağrı da olmaz, almıyorlarsa da bunu açıklasınlar çünkü bunu milletimiz istiyor, bunu vatandaş istiyor. Bunu millet ittifakı üyeleri, altılı masa üyeleri değerlendirsinler ve kararlarını ortaya koysunlar. Eğer böyle bir şey olmayacaksa biz seçime her zaman hazırız.”

Millet İttifakı’ndan olumlu sinyaller

Dün sabah Fatih Portakal’ın Youtube kanalına konuk olan BTP lideri Hüseyin Baş ittifaktan ilk olumlu sinyalin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den geldiğini belirtmişti.

Hüseyin Baş “Yayınıza bağlanmadan önce beni İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener aradı. Biz yarın genel merkezimizde buluşuyoruz, bizi ziyaret edecek kendileri. Millet İttifakı bugün itibariyle bize bir yakınlaşma göstermiş oldu diyebiliriz, yarından sonra süreç daha da netleşecek.” demişti.

CHP ve İYİ Partili birçok isim de açıklamalarında BTP’yi aralarında görmekten memnuniyet duyacaklarını ifade etmişti.

İYİ Parti Lideri Akşener’den Hüseyin Baş’a ittifak ziyareti

Ankara’yı hareketlendiren gelişmede şimdi gözler saat 17.30’da yapılacak kritik görüşmeye çevrildi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener Bağımsız Türkiye Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret ederek BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş ile bir araya gelecek.

İki isim Millet İttifakı’nın genişleyerek Altılı Masa’nın Yedili Masa’ya dönme ihtimalini görüşecekler.

Editör: Köksal Ustaoğlu