Akçaabat Belediye Tiyatrosu ‘Entrikalı Dolap Komedyası’ adlı tiyatro oyunu için provalar tüm hızıyla devam ediyor.

Yunus Emre Gümüş’ün yazdığı, Osman Gümrükcü’nün yönettiği ‘Entrikalı Dolap Komedyası’ adlı tiyatro oyununda kendi düşüncelerinde iyi ile kötüyü barındıran bir varlık olan insanın yaptığı tüm hataları, unuttuğu vicdanının sesini hiçe sayıp her seferinde suçu başkalarına atması ve bu davranışın sonunda yaşadıkları etkileyici bir dille anlatılacaktır.

Komedi ve güldürü öğelerinin ağır basacağı ‘Entrikalı Dolap Komedyası’ adlı tiyatro oyunun oyuncu kadrosu ise şöyle; Işıkta Çağlar Hacısalihoğlu, dekor uygulamada Hasan Şahinbaş, Recep Şen, Bülent Mumcu, Zehra Alper, Sadık Şahin Çarkçı, Ömer Gedikli, Medet Cihanoğlu, İlhan Özdemir, Vahit Yılmaz, Yusuf Altın, Naz İrem Çelik, Bahanur Kisbet yer alıyor.

Konu ile ilgili düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “ Entrika, her insanda vuku bulan karşıtlıklar, komedi ve güldürü öğelerinin bolca yer aldığı; kahkaha tufanı estirecek bir oyunla Akçaabat Belediye Tiyatrosu yeni sezonda tiyatro severlerle buluşacak. Tiyatro severlerin yoğun ilgi göstereceği ‘Entrikalı Dolap Komedyası’ adlı tiyatro oyunu için Belediye Tiyatro Ekibi provalara başladı. Merakla beklenen ve trajikomik olaylara sahne olacak oyun, eğlendirmesinin yanında unutulan bazı değerleri de izleyenlere hatırlatacak. Spordan sanata düzenlediğimiz tüm etkinliklerle Akçaabat’ımızın kültür ve sanat hayatına katkıda bulunuyoruz. 2023 sezonunda seyirciyle buluşacak olan tiyatro oyununa şimdiden tüm Akçaabatlı hemşehrilerimi ve tiyatro severleri davet ediyorum.” Dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu