Akçaabat Kaymakamlığı, Akçaabat Belediyesi ve Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde organize edilen sosyal etkinliğe Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Şahin, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Evren Görmüş, Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Usta, Akçaabat protokolünün üyeleri, deprem bölgesinden Akçaabat’a gelen depremzede öğrenciler ve aileleri katıldı.

‘Gücümüz Kardeşliğimiz’ buluşması saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Program, Cumhuriyet Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi horon gösterisi, depremzede öğrencinin anlamlı konulması, Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin çocuk şarkılarını seslendirmesi, sportif ve sanatsal etkinliklerle devam etti.

‘SİZLER, AKÇAABAT’IN BAŞ TACISINIZ’

Paydaş kuruluşların organizasyonuyla Akçaabat Mersin Toprak Ana Köy Yaşam Merkezi’nde düzenlenen ‘GÜCÜMÜZ KARDEŞLİĞİMİZ’ buluşmasında duygu ve düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Sevgili öğrenciler ve kıymetli aileleri, Toprak Ana Köy Yaşam Merkezimizde düzenlediğimiz etkinliğimize hoş geldiniz; şeref verdiniz.

Depremin ardından ülkece, milletçe birbirimize sarılarak depremin yaralarını sarmaya gayret ettik. Bu süreçte biz de Akçaabat halkı olarak Akçaabat olarak daima elimizden geleni yaptık. Güzel ilçemizde Akçaabat’ımızdasınız. Bizlerin baş tacı, en kıymetlilerimizsiniz. Deprem bölgelerinden Akçaabat’ımıza gelen vatandaşlarımız bizim gönüllü Akçaabatlı hemşehrilerimizdir. Biliyorum; bütün olanları geride bırakmak zor. Ancak bir nebze bile olsa sizleri güldürebilmeyi, eğlendirebilmeyi başarabilirsek ne mutlu bize. Çocuklarımız mutlu olunca bizler de mutlu oluyoruz. Akçaabat Belediyesi olarak sizler için şehrimizde kültür ve sanat faaliyetleri, sportif aktiviteler ve resim boyama gibi birçok etkinlik düzenliyoruz. Tüm bunların hepsi ve daha fazlası sizlerin Akçaabat’ımıza adaptasyon sürecinizi kolaylaştırmak ve sizlerin mutlu olmasını sağlamak için. Bizler, Akçaabat halkı olarak sizlerin daima yanınızdayız. Sevincinizde kederinizde, zor gününüzde ya da en mutlu gününüzde sizinleyiz. Bugün de Toprak Ana Köy Yaşam Merkezi’mizde sizler için bir etkinlik düzenledik. Bu etkinliğimiz sayesinde Akçaabat’ın kültürünü, tarımsal faaliyetlerini, tarihini, gelenek ve göreneklerini öğrenebileceksiniz. Ayrıca Toprak Ana Köy Yaşam Merkezimizdeki alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan aktivitelerle de verimli vakit geçirebileceksiniz. Akçaabat’ımızın en kıymetlilerine özel düzenlediğimiz sosyal etkinliğimizde doyasıya eğlenmenizi diliyor; her birinizin gözlerinden öpüyorum.”

Editör: Köksal Ustaoğlu