Akçaabat Belediyesi Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte ‘Masal Şenliği-Nasrettin Hoca’ isimli tiyatro oyunu minik seyircilerle buluştu.

Oynanan tiyatro gösterisinde depremzede çocuklar yaşadığı travmaları bir nebze de olsa unutma fırsatı buldu. Depremzede çocukların sanatın iyileştirici gücüyle buluşturan tiyatroda, Nasrettin Hoca’nın yaşadığı dönemdeki hayat tecrübeleri ve toplumla olan diyaloğu, yine onun kıvrak zekası, espri anlayışı ve mizahıyla kurgulanarak sahnelendi. Minik seyircilerin yüzünün güldüğü etkinlik, balon eğlencesiyle sona erdi.

 “ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYORUZ”

Çocuklara keyifli bir gün yaşattıklarını belirten Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Deprem, hayatımızı derinden sarstı ve özellikle çocuklarımızın üzerinde büyük etkiler bıraktı. Bu nedenle, Akçaabat’a yerleşen ve depremden etkilenen çocuklarımıza bir nebze olsun destek olmak istedik. Onlar için ‘Nasrettin Hoca’ tiyatro etkinliği düzenledik. Çocuklarımızın yüzlerini güldürmek için elimizden geleni yapıyoruz. Gerçekleştirilen tiyatro oyunuyla, çocuklarımızın yüzlerinde tebessüm oluşturduk. Sanatın iyileştirici ve bütünleştirici gücüyle çocuklarımızı eğlendirdik. Bu organizasyonumuza katkı sunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müze teşekkür ederim. ” ifadelerini kullandı.

Editör: Köksal Ustaoğlu