Akçaabat’ta devam eden ve tamamlanan projeler AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe tarafından yerinde incelendi.

BAŞKAN EKİM, ‘AKÇAABAT’IN HER NOKTASINDA BİR PROJE ÇALIŞMASI MEVCUT’

 Akçaabat’ın batısından doğusuna kadar tamamlanan ve devam eden tüm yatırımları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ve AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe ile birlikte inceleyen Başkan Ekim, Akçaabat’ın hemen hemen her noktasında bir çalışma olduğunu belirtti.

Göreve geldiği günden itibaren şehri, Akçaabatlıların istek ve ihtiyaçlarına uygun, fonksiyonel ve modern hale getirecek işlere imza atan Başkan Ekim, “AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Şen’in hemşehrimiz olması hem bürokratik olarak hem de faaliyet olarak şehrimizdeki yatırım projelerimizin hızlanmasına vesile olmuştur. Kendisinin Akçaabat’a ayrı bir sevdası ayrı bir tutkusu var. Akçaabat için çok yerinde kararlar alıp çok doğru hamleler yapıyor. Şehrimize kazandırılan birçok projenin arkasında AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Trabzon Milletvekilimiz Mustafa Şen’in olduğunu belirtmek isterim. Kendisine şehrimiz için yaptığı özverili çalışmalar sebebiyle şahsım ve şehrim adına teşekkür ederim. Akçaabat’taki tüm yatırımları en az bizler kadar yakından takip eden AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Şen, , AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ve AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe ile Akçaabat’ta tamamlanan ve devam eden projeleri inceledik. Hamam Deresi Islahı ve Çevre Düzenlemesi çalışmamızdan başlayan incelemelerimiz Ortamahalle Sokak Sağlıklaştırma, Söğütlü Kültür Merkezi, Spor Lisesi, Futbol Sahaları, Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Akçahasat Tesisi, Eski Tekel Binasının Otele olarak turizme kazandırılması, Akçaabat Sahil Park ve Atatürk Bulvarı güzergahında devam etti. Aynı zamanda esnaflarımızla ve vatandaşlarımızla da selamlaşıp sohbet ettik. “ dedi.

AKÇAABAT KESİNTİSİZ BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU AKSI İNCELENDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe; Akçaabat Kesintisiz Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Aksını ve bu aks üzerinde yapılan çalışmaları da yerinde incelediler.

Akçaabat için en iyisini yapma hedefinde ve gayretinde olan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Kesintisiz Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projesi kapsamında bugüne kadar neler yapıldığını anlattı. Başkan Ekim, Akçaabat için hayal edip istedikleri arasında büyük önem verdiği Kesintisiz Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nun detaylarını şu ifadelerle paylaştı; “Kesintisiz Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projemiz Akçaabat Merkezden başlayarak Yaylacık-Söğütlü ve Yıldızlı Mahallemizin sonuna kadar devam ediyor. Akçaabat’a ve Akçaabat’ın sahiline katbekat değer katacak olan Kesintisiz Bisiklet ve Yürüyüş Yolu, alt yapı ve zemin çalışmaları Belediyemiz tarafından imkanlarımız ölçüsünde yapılıyor. Kesintisiz Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projesi’nin alt yapı ve zemin çalışmaları kapsamında Yaylacık Sahili tahkimatı, Söğütlü Deresi köprü inşaatı, TİSKİ Kanalizasyon ve alt yapı hizmetleri, sert zemin yapım çalışmaları yapılıyor; devam ediyor. Yüne Kesintisiz Bisiklet ve Yürüyüş Yolu aksı içerisinde bulunan Kireçhane Deresi kısmına köprü inşaatı projesi de yapım aşamasında. Kesintisiz Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projesi, çok büyük ve birçok detayı olan aynı zamanda bu aks içerisindeki tüm alt yapı çalışmalarının eksiksiz bir şekilde tamamlanması gereken bir proje. Böylesine teferruatlı projenin kısa zamanda Akçaabat’ımıza kazandırılması için üstün bir gayretle çalışıyoruz. Projeye esas olarak bu güzergah üzerinde kesintisiz yürüyüş ve bisiklet yolu, kafeteryalar, aktivite alanları, aquapark, amfi tiyatro ve etkinlik sahaları gibi alanlar yer alıyor. Yıldızlı Mahallemize kadar ulaşan bu projemizin devamında Trabzon Büyükşehir Belediyemiz tarafından yürütülen Gülcemal projesi ile birleşecek ve Ganita Mevkiine kadar kesintisiz bir hat oluşacak. Öncelikli hedefimiz bu aksı gün yüzüne çıkaracak alt yapı çalışmalarını tamamlamaktır ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Bir puzzlenin parçaları gibi kısım kısım yaparak birleştirmek durumundayız. Kısa zamanda, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip olmak üzere  Akçaabatlı hemşehrimiz AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Şen, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, AK Parti İl ve İlçe Başkanlarımız, Trabzon Büyükşehir Belediyemiz ve hayır sever ii insanlarımızla birlikte Kesintisiz Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projemiz hayata geçecek.”

Editör: Köksal Ustaoğlu