AK Parti'de Trabzon'dan aday olan aday adayları bugün görücüye çıktı.

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde gerçekleşen tanıtım toplantısına aday adaylık başvurusunda bulunan isimler kendilerini anlattılar.

Toplantıda konuşan AK Parti il başkanı Sezgin Mumcu konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Değerli dava arkadaşlarım bugün aday adayı tanıtım toplantımızı gerçekleştirmek üzere bir aradayız. Tabi aynı zamanda Ramazan’ı şerifin ikinci gününü idrak ediyoruz ve bundan sonra da hep birlikte idrak edeceğiz. İnşallah bu vesileyle Ramazan’ı şerifin ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini Cenabı Haktan niyaz ediyorum.

Tabi içimiz buruk, geçtiğimiz günlerde yaşadığımız deprem felaketinden dolayı oradaki kardeşlerimiz için canla başla Büyükşehir belediye başkanımız başta olmak üzere tüm belediye başkanlarımız ve teşkilatlarımız Adeta seferber oldular. Oradaki vatandaşlarımızın çok daha rahat bir ortamda bu sıkıntılı süreci atlatmaları adına mücadele veriyorlar. Ben tekrardan huzurlarınızda başta Büyükşehir belediye başkanımız olmak üzere belediye başkanlarımıza ve teşkilatlarımızın tüm kademesindeki arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.

Tabi teşkilatlarımız 11 ilden ilimizde bulunan yaklaşık 16.000 depremzede ile bizatihi ilgileniyorlar hal hatır soruyorlar yanlarında olduklarını hizmetlerle vatandaşımızın milletimizin samimiyetle yanında olduğunu gösteren tevazuuyla çalışan gayretle mücadele eden bir teşkilatın mensuplarıyız tıpkı Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yolda hizmet ettiği gibi ona layık olmak adına bir mücadele içerisinde olan teşkilat mensuplarıyız Allah hepimizin yardımcısı olsun değerli dava arkadaşlarım.

 1994 yılında İstanbul’un makus tarihini değiştirmek üzere yola çıkan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan 2002 yılından itibaren de Türkiye’nin makus tarihini değiştirmek adına bir mücadele veriyor ve 20 yılda yaptıklarımız geçmişte yapılanların kat ve kat fazlası.

Burada hizmetlere girmek istemiyorum çünkü bugün aday adaylarımızın günü onların vaktini almak istemiyorum ancak şunu ifade etmek istiyorum; birlikte çok seçim geçirdik 22. dönemle başlayan AK Parti iktidarı altı dönemde her seçimde üst üste başarıyla kazanmış ve her seçimde açık ara birinci parti olmuş bir partinin mensuplarıyız çok ciddi hizmetler ortaya koyduk vatandaşımızla hep bir arada olduk.

Ulaşımdan eğitime sağlıktan adalete yapılan yatırımları burada hepiniz biliyorsunuz burada şuna değinmek istiyorum bugüne kadar yaptığımız seçimlerde hepimiz canla başla çalıştık ama bu seçimin diğer seçimlerden çok daha farklı bir tarafı var bir istiklal ve istikbal mücadelesi olan bir seçime giriyoruz arkadaşlar.

Karşımızda kimlerin olduğunu ve kimlerden destek aldıklarını anlatmamıza gerek yok. Benzemez bir çok partiyi bir araya Getiren güç emin olun Türkiye’de tek amaç olarak sayın cumhurbaşkanımızı iktidardan alaşağı etme amacını gütmektedir. Hepimiz kalan şu 50 günlük süre zarfında işimizi aşımızı işimizi adeta bir kenara koyarak bir seferberlik ruhu içerisinde bizi bugüne kadar getiren cumhurbaşkanımıza birlik ve beraberlik içerisinde güç ve kuvvet vermek adına adeta seferberlik içerisinde olmamız lazım.

Gece yastığa başımızı koyduğumuzda davam için partim için ne yaptım diye her bir dava mensubu arkadaşımın kendisini sorgulamasını istiyorum.

14 Mayıs akşamında inşallah Trabzon olarak Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur ittifakı olarak ak partimize de cumhur ittifakına da Recep Tayyip Erdoğan’a da Trabzon’umuzdan en güçlü desteği vereceğinden en ufak bir endişemiz yok. Ama biz istiyoruz ki öyle bir güçlü destek verelim ki bir yerde bir yanlışlık varsa bir yerde bir sıkıntı varsa bir eksiklik varsa bunu Trabzon kapatsın diye bir mücadelemiz var ve Allah’ın izniyle Trabzon teşkilatları da bunu başaracak güçtedir ben teşkilatlarıma bu anlamda güveniyorum şimdiden de yapacağı çalışmalar için hepsine teşekkür ediyorum.

Allah hepinizden razı olsun diyorum Şimdi hem Ramazan’ı verimli kullanmak adına iftar sahur programları ile vatandaşlarımızla birlikte olacağız ve inşallah bu 50 günlük süre zarfında 78 tane milletvekili aday adayımız var hepsi birbirinden değerli milletvekili aday adayımız. 8 Nisan akşamı oluşacak altı kişilik listenin içerisinde kim olur kim olmaz bizim için bir önemi yok. Bizim için önemli olan cumhurbaşkanımızın ve partimizin öngördüğü altı arkadaşımızla bütün teşkilatlarımız el ele omuz omuza gönül Gönül’e vererek canı gönülden bir çalışmayı ortaya koymaktır. Çünkü partimizin neresinde kimlerle görev alıyorsa o arkadaşlarımızla yol yürümek beraber hareket etmek hepimizin boynunun borcudur. Halka hizmet Hakka hizmettir anlayışı ile yola çıkan tüm aday adaylarımıza partimize olan ilgileri ve destekleri için teşekkür ediyorum. 14 Mayıs’ta Trabzon Allahın izni ve hemşerilerimizin desteğiyle çok yüksek bir ses ile ak Parti diyecek Cumhur İttifakı diyecek Recep Tayyip Erdoğan diyecek inşallah…

Trabzon’umuz için seçilecek olan altı milletvekilimizin davamızın tüm sorumluluğunu bileceğine karşılık beklemeksizin ülkemizin faydasına çalışacağına hemşerilerimizin derdiyle dertleneceğini ve derdine derman olacağına inancımız tamdır. Rabbim emeklerinizi çabalarınızı hayırlı eylesin. 20 yıldır ülkemize devletimize katma değer katarak çalışmalarımızı sürdürdüğümüz gibi bu seçimden sonra da sürdürmeye Türkiye için Trabzon için hemen şimdi diyerek devam edeceğiz. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor hepinizi Allaha emanet ediyorum.

Haber Kaynak:Haber61

Editör: Köksal Ustaoğlu