Dünden bugüne Akçaabat’ımıza hizmet etmiş taş üstüne taş koymuş tüm siyasi partilere, sivil toplum örgütlerine, yardım sever iş adamlarımıza, devlet büyüklerimize güzide şehrimize küçükte olsa katkıda bulunmuş olan tüm isimsiz kahramanlara teşekkür ediyor saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Bilindiği üzere 30 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimler için bütün siyasi partiler ve kimlikler Akçaabat’a hizmet edebilme adına bir yarış içerisine girecek. Göreve talip olan bütün isimlerin Akçaabat’a hizmet edebilme aşkı içerisinde oluşuna olan inancımız tamdır. Bu sürecin hem Akçaabat’ımıza hem ilçe sakinlerimize hem de Ay-Yıldızlı memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Bu demokrasi yarışında kazanan Akçaabat’ımız olacağına dair inancımız tamdır.

Dört dönemdir farklı siyasi parti kimlik altında olmuş olsa da bugüne kadar mevcut belediye başkanımıza da Akçaabat’ımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Ancak son iki dönemdir heyecanını kaybetmiş, projeleri tükenmiş, şevki kaybolmuş halkın içinde olmak yerine esrarını koruyan bir başkan olma yolunu tercih eden mevcut yapının değişmesi gerektiğini, gerek bireysel, gerekse toplumsal temaslarımızda şahit olduk. Akçaabat’ımızın yeni bir heyecana yeni bir oluşuma yeni bir dinamiğe ihtiyacı olduğu kaçınılmaz bir gerçektir.

Gerek MHP Akçaabat ilçe yönetimi olarak göreve geldiğimiz günden itibaren gerekse de başkan adayımızı kamuoyuna duyurduğumuz günden itibaren gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretlerde ve bulunmuş olduğumuz temaslarda halkımızın da bir değişimden yana olduğu ve bu değişimin mevcut başkan adayımız Sayın Metin Gedikli ye olan destekte açık ve net olarak göstermektedir.

Bu manada 30 Mart yerel seçimler öncesinde siyasi kimlikleri siyasi taraftarlığı bir kenara bırakıp Akçaabat’a hizmet noktasında güç katacak hedef büyütecek, yaşam şartlarını kolaylaştıracak, İlçemizin marka değerini yükseltecek bir isme ihtiyacı vardır. Bu vesileyle kamuoyunun da büyük desteğini arkasına alan mevcut adayımız Sayın Metin Gedikliye gösterilen bu ilgi ve güveni değişimin sinyali olarak görüyoruz.

Ayrıca daha önce kamuoyuna son başvuru tarihini 1 Ocak olarak duyurduğumuz belediye meclis üyeliği başvuru sürecini 20 Ocak tarihine kadar siyasi stratejimizin bir gereği olarak uzatmış bulunmaktayız.

Son günlerde ülkemizde gerek kolluk kuvvetleri, gerek adli makamlar gerekse de ekonomik alandaki gelişmeleri kaygıyla takip etmekteyiz.11 yıldır tek başına iktidarda olan bir siyasi gücün mazeret olarak kabul edilemeyecek gerekçelerin arkasına sığınmasını da doğru bulmadığımızı beyan etmek isteriz.

Yapılan bütün atamalarda alınan bütün kararlarda imzası olan hükümet yetkililerinin hata yaptık söylemlerinin arkasına sığınmasını kabul etmemiz mümkün değildir.

11 yıldır devletin bütün kurumlarıyla çatışma halinde olan ülkeyi parçalara ayırma noktasında ortak adımlar attıkları kişi ve kurumları suçlayıcı açıklamalar yapmak biz değil onlar yaptı gerekçelerinin arkasına sığınması acizlikten öte bir şey değildir. Doğal olarak bizlere de ‘’Onlar bunları yaparken siz ne iş yapıyordunuz’’sorusunu sorma hakkı doğurur.

Bazı yayın organlarında MHP İlçe yönetimi basını boykot mu ediyor şeklinde çıkan haberlere cevaben de; Tarafsız olması gerektiğine inandığımız bazı kurum ve kuruluşların durdukları yerleri sürdürdükleri yayın politikalarını tekrardan gözden geçirmesini tavsiye ediyoruz. Bu yalnızca kendi tespitimiz değil birebir yapmış olduğumuz görüşmelerde sosyal medya üzerinden verilen mesajlarda da bu yayın politikasını güden kişilere ve kurumlarına gerekli tepkinin hem yazılı hem de sözlü olarak iletildiğine şahit olduğumuz bir gerçektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

 

                                                                      MHP AKÇAABAT İLÇE BAŞKANLIĞI ADINA

                                                                                                 MİRAÇ ÇINAR