AKÇAABAT’TA YENİ MECLİS ÜYELERİ İLE İLK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ AKÇAABAT’TA YENİ MECLİS ÜYELERİ İLE İLK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Akçaabat Ziraat Odası  Genel Sekreteri Ziraat Mühendisi Veysel Baki, Yönetim Kurulu Üyeleri İsa Lüleci, Muzaffer Gedikli, Teknik Hizmetler Birimi Ziraat Yüksek Mühendisi Mehmet Yaşar Özdemir,  Trabzon İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli Cemal Tüysüz,  Akçaabat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli Ziraat Mühendisi Ercan Çolak,Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü kampüsünde düzenlenen meyve fidanı aşılama etkinliğine katılım sağladılar.

Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü kampüsünde düzenlenen meyve fidanı aşılama etkinliğine Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Vali Yardımcısı Hacı Osman Hökelekli, Trabzon Tarım ve Orman İl Müdürü İsa Kaplan, İl Müdür Yardımcısı Okan Aksu , konusunda uzman ziraat mühendisleri ,  Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ve üreticiler  katıldı.

Trabzon Orman Bölge Müdürü Emin Yılmaz ve Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Güven,21 Mart Ormancılık Günü ve Orman Haftası hakkında yaptığı konuşmanın ardından aşılama etkinliğine geçildi.

Meyve aşılaması hakkında Trabzon Orman Fidanlık Müdürü Savaş Ayvaz; aşılamanın önemine değinerek doğanın en eski ve en önemli miraslarından biri olan meyve ağaçlarının geleceğini şekillendirecek daha verimli ve sağlıklı hale getirecek bir yol olduğunu aktardı.

Yüzyıllardır var olan meyveciliğin geliştirilmesi ve sağlıklı bir şekilde çoğaltılması için aşılamanın önemli olduğunu bir kez daha görmüş oluyoruz.  Anacı olduğu müddetçe istediğimiz meyveyi aşılama yoluyla çoğaltabiliriz.  Bu etkinlikte de gördük ki her meyve ağacı gibi diğer orman ağaçları da aşılama yoluyla çoğaltılabilmektedir. 

Etkinlik kapsamında meyve fidanı aşılaması teorik ve pratik olarak gerçekleştirildi. Uzmanlar ve katılımcılar tarafından  aşılanan elma, armut,  ceviz, orman ağacı, ladin, sedir gibi  200 fidan katılımcılara hediye edildi.

Editör: Köksal Ustaoğlu