1 Mayıs 2024 Tarihli ve Saat: 21:52’de Facebook Sosyal Medyamda Yazıp Paylaştığım Yazımı Tekrar Hatırlatmak İstedim.

İşte O Yazım…

Akçaabat’ın Kanayan Yarası Olan Alanda Kişi ve Esnaflara Özel Park Yapıldı.

Etik Kurallarının Dışına Çıkılarak Yapılan Genişletilmiş Park Alanı Kararını Kim Verdiğini Sağır Sultan Biliyor.

Aslında Bu Alan Seçim Öncesi Yapılacaktı. Yetkililer Bize Seçime Kadar Müsaade Verin Seçimden Sonra Gereğini Yaparız. Vede Yapıldı.

Adaletli Bir Uygulama Yapıldığına İnanmıyorum. Bu Alan Çok Tehlikeli. Çok Kazalar ve Çok Can Kayıplarının Olduğu Yer. Şimdi Belediye Kendi Kaldırımını Kırıp Genişleterek O Alandaki İşletmelere Geniş Park Alanı Yarattı.

Peki Bu Alanı Yıkıp Genişleten Yetkililer Neden Acaba Atatürk Bulvarını Daraltıp Araçları Tek Şeritten Yürüttürüyor...

Bilmiyorum Akçaabat'ta Kişi veya Kişilere Özel Park Alanı Varmı Diye Sorarlarsa Bu Alanı Gösterebilirsiniz.

Son Olarak. Akçaabat’ın İçerisinde Çok Sayıda Esnaf Araçları ile Gelen Müşterilerine Araçlarını Park Ettirecek Geniş Alan Arıyorlar. Onlara da Buradaki Hassasiyetli Çalışmanızla Yardımcı Olursanız Sevinirim...”

…….

Değerli Akçaabatlılar, Değerli Yerel Yönetim Yetkilileri, STK’lar, Kurum ve Kuruluşların Yetkilileri, Muhtarlar Açıkçası Akçaabat İlçemiz İçin Her Kim Bir Taşın Üzerine Bir Taş Daha Koymak İsteyen Herkes…

Kimse Kimseye Yalan Konuşmasın…Akçaabat Sahipsiz ve Sahipsizliğin Ötesinde Akçaabat İlçemizin Kaderinle Uğraşan Liyakatsiz Şöhretler.

Yukarıda Bir Yazı Paylaştım. Aslında Akçaabat İlçemiz İçin Yazılacak Paylaşılacak O Kadar Yazı Var ki. Bu Yazıma Dahi Tepki Göstererek Beni Telefondan Arayanlar ve Eleştirenler Oldu. Eleştiri de Bana Göre Çok Komik.”     Habu Akçaabat’ın En Akıllı Gazetecisi Senmisin.Niye Uğraşıp Duriysin Habu Alanla.”

Habu Alan Dedikleri Yerde Değerli Akçaabatlılar Bugün Bir Can Kaybı Daha Yaşandı. Cemil Şener (68) İsmindeki Vatandaşımız Yaya Çizgisinin Üzerinden Yolun Karşısına Geçemeden Aracın Kendisine Çarpması Sonucu Feci Şekilde Can Verdi.

BAŞKAN GENÇ’TEN İRAN BAŞKONSOLOSLUĞU'NA TAZİYE ZİYARETİ BAŞKAN GENÇ’TEN İRAN BAŞKONSOLOSLUĞU'NA TAZİYE ZİYARETİ

Bu Haberi demi “Habu” Cümlelerinin İçerisine Koyalım.

Akçaabat’ı Yerel Yönetim mi veya Kişilerin Menfaatleri Doğrultusunda Alıntılarla Yönettiriliyor Hala Anlamış Değilim. Fakat Anladığım Bir şey veya Çok Şeyler Var. Akçaabat Sahipsiz….

Yine Videoda veya Fotoğraflarda Göreceksiniz…Saray Lokantası ve Damla Pastanesinin Önü…

Bu Fotoğraflara İyice Bakın…Videoyu da İyice İzleyin ve Kendi Kendinize Yorum Yapın.

Yaya Kaldırımı Kırıldı Lokanta Sahiplerine Park Alanı Yaratıldı. Peki, E5 Uluslararası Karayolu Üzerine Kazık Çakılması Neyin Nesi Allah Aşkına. Burası İçin Bu Şekilde Yapılma Kararı Veren Mercilerde Akıl Tutulması Var Olduğunu Düşünüyorum.

Akçaabat’ta Trafik Sorunu Var Dediysekte Bu Kadar Gözümüze Soka Soka Tehlikeli Trafik Sorununa Davetiye Çıkartacak Çalışma Neyin Nesi.

Acilen Bu Alanın Eski Haline Döndürülmesi Gerekli. Akçaabat Belediyesinin En Prestijli Projesi Diyerek Vatandaşlardan Oy Aldınız. Bu Alanın Park Sorununu Çözmekte Sizin İşiniz. Bu Alanda Ne Kadar Daha Can Kayıpları Olacak O Da Bilinmiyor. Olmamasından Yanayım. Fakat Baksanıza Uluslararası Karayolu Üzerine Kazık Çakmışsınız Yahu. Böyle Bir Proje Sanırım Dünyada Akçaabat’ta Var.

Bu Alanla İlgili İktidar Partili Akçaabat Belediyesi Muhteşem Bir Alt Geçit Çarşılı Bir Proje Hayata Geçirebilse Eminim ki Çok İyi Olur Diye Düşünüyorum.

Yazmak İsteyipte Görüşlerini Benim Aracılığım ile Duyurmak İsteyen Vatandaşlarıma Seslenmek İstiyorum.

Şunu da Söyleyebilirsiniz…Yahu Sende Hep Akçaabat’ın Olumsuz Yönlerini Çekip Atıyorsun veya Eleştiriyorsun.

Bende Diyorum ki…Bende Bu İlçenin Çocuğuyum. Bende Bu Şehirde Yaşıyorum. Şehrim İlçem Hak Ettiği Güzellikleri ile Anılsın. İlçemi Yönetenler Kişilerin Yönlendirmeleri ile İş Yapmasınlar, Onlar Birilerinin Etkisi Altında Kalmadan Verdikleri Sözleri Yerine Getirsinler. Benim Bu Yaştan Sonra Gidecek Başka Akçaabat’ım Yok. Bu İlçemde Yaşanabilecek Her Türlü Olumsuzluktan Hepimiz Ders Çıkarmalıyız.

Acilen Damla Pastanesi ve Saray Lokantası Önünün Eski Haline Getirilmesi ve O Alanda Araçların Park Yapmamasını Diliyorum. Park Alanı Yok Diyor İseniz…Var Efendim. İş Yerinizin Altında.

Nokta

Editör: Köksal Ustaoğlu