Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Ofluların teveccühü ile yeniden yüzde 47,97 oy alarak üçüncü kez Of Belediye Başkanlığı görevine seçildi. Başkan Sarıalioğlu, tarihi bir konuşma yaparak çok önemli mesajlar verdi.

Kesin olmayan sonuçlara göre yeniden seçilen Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "Milletimiz sandıkta son sözünü söyledi. Biz üzerimize düşen mesajları alarak yeniden hizmet için yollara revan olacağız. Kazanan Of olacak. Hizmet maratonuna kaldığımız yerden devam edeceğiz" dedi.

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri ile birlikte tüm Türkiye sandığa gitti. 9 adayın yarıştığı Of'ta Cumhur İttifakının adayı Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, resmi olmayan sonuçlara göre ipi göğüsleyen taraf oldu.

142 sandıkta 34 bin 692 seçmenin olduğu Of'ta kullanılan oyların yaklaşık yüzde 47,97'sini alan mevcut Başkan Salim Salih Sarıalioğlu, yeniden seçildi.

24 bin 859 oydan 11 bin 925 seçmenin oyunu alan Başkan Sarıalioğlu, 6 binden fazla fark attı.

Mecliste çoğunluk Cumhur İttifakı'nın

İlçe Belediye Meclisinde 15 meclis üyeliğinin 11'ini Cumhur İttifakı kazandı.

Meclis üye listesi şu şekilde oluştu:

Mehmet Öztürk - (Kontenjan 1) AK Parti

Turgut Öztel - (Kontenjan 2) AK Parti

Ömer Çakıroğlu - Asıl 1 AK Parti

İrfan Göktaş - Asıl 2 AK Parti

Osman Baykal - Asıl 3 AK Parti

Ramazan Bayoğlu - Asıl 4 AK Parti

Mustafa Muratoğlu - Asıl 5 AK Parti

Musa Koçbıyık - Asıl 6 AK Parti

Fuat Kondel - Asıl 7 AK Parti

Songül Okutan - Asıl 8 AK Parti

Hamza Yüksel - Asıl 9 AK Parti

Mehmet Emin Hacıkerimoğlu - Asıl 10 Saadet Partisi

BAŞKAN EKİM “İSLAM ÂLEMİNİN REGAİB KANDİLİ’Nİ TEBRİK EDİYORUM” BAŞKAN EKİM “İSLAM ÂLEMİNİN REGAİB KANDİLİ’Nİ TEBRİK EDİYORUM”

Muhammet Kurt - Asıl 11 Saadet Patisi

Eşref Çakıroğlu - Asıl 12 Yeniden Refah Partisi

Dursunbey Bayalan - Asıl 14 Yeniden Refah Partisi

KAZANAN YİNE OF OLDU

Uzun bir seçim maratonunu geride bıraktıklarını belirten Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "Bu kutlu yolda bizlere Of'umuzda üçüncü dönemimizi nasip eden Yüce Rabbime hamd ediyorum. Kendisi ile yol yürümekten büyük bir onur ve şeref duyduğum Dünya Liderimiz, Göz Bebeğimiz, Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi başta olmak üzere bu ulvi 'Şehrül Emin' vazifesini bize layık gören aziz hemşehrilerime en kalbi şükranlarımı arz ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi'nin liderliğindeki Türkiye Yüzyılı'mızda kadim şehrimiz de inşallah dünden daha çok büyüyüp gelişmeye devam edecek. Canla başla sürdürdüğümüz görevimize kaldığımız yerden daha müreffeh yarınlarımız için durmadan, yorulmadan, gece gündüz demeden çalışarak devam edeceğiz inşallah. Hizmetkarı olduğumuz kadim memleketimizde Of'umuzdan almış olduğumuz güç ve destekle Cumhur İttifakımızın eser yatırımları daha güçlü bir şekilde artarak hayata geçecek inşallah. Şimdi vakit Türkiye Yüzyılı'mızda şehrimizin yüzyılını inşa etme vaktidir. Teşekkürler Of. Teşekkürler benim canım hemşehrilerim. Of bizler için sadece bir şehir değil; bir yaşam, bir hayat, bir aşk ve bir sevgidir. Ömrümüzün hemen hemen her anının geçtiği Of'umuza yeniden hizmet için hemşehrilerimiz, tercihini yine bizden yana kullandı. Bu güne kadar Of için elimizden gelenin en iyisini yapamaya çalıştık. Gecemizi gündüzümüze kattık. Hemşehrilerimiz samimi duruşumuzu ve yaptığımız hizmetleri takdir etti. Yine bizleri bu göreve layık gördü. Bu güne kadarki hizmet aşkımızla yolumuza devam edeceğiz. Bu seçimin kazananı her önceki dönemlerde olduğu gibi yine Of olacak. Son 10 yılda gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla şehrimize değer kattık. Ancak biliyoruz ki, yapacak çok daha işimiz var. Daha büyük, daha güçlü bir Of için kollarımızı sıvazladık. Şehrimizin her bir ferdi ile ortak akıl ve işbirliği içerisinde Of'umuzu daha ileri taşıyacağımıza gönülden inanıyorum. Şehrimize ve Aziz milletimize hizmet yolunda, Cumhur İttifakımızla birlikte durmadan, yorulmadan, gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. İlk günkü aşkla ve heyecanla sizlere hizmet yolunda Salih Niyetle Sağ Salim Yolumuza devam edeceğiz. Seçim süreci boyunca bizlerle birlikte çalışmalarını sürdüren, Cumhur İttifakı paydaşlarımıza, parti teşkilatlarımıza, meclis üyesi adaylarımıza, katkı sağlayan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

İnşaat Mühendisi, Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu Kimdir?

1967 yılında Of'ta doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Of'ta tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden 1991 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Metropol İmar AŞ'de şantiye mühendisi ve şef olarak çalıştı. 1993 yılında Ankara Mamak Muhabere Okulu'nda Asteğmen adayı olarak başladığı askerlik vazifesini 1994 yılında Genel Kurmay Başkanlığı İnşaat Emlak Dairesi'nde Teğmen rütbesi ile tamamladı. Bu süre zarfında Askeriyeye ait birçok projede yöneticilik yaptı. 1995'te memleketine dönerek Of Belediyesi'nde çalışmaya başladı. Fen İşleri biriminde 18 yıl boyunca aktif görev aldı. Bu süre zarfında, birçok sivil toplum örgütleri ve hayır kuruluşlarında aktif görevlerde bulundu. Mezun olduğu lisede 10 yıl süre ile okul aile birliği başkanlığı, Ofspor Kulübünde 10 yıl üst düzey yöneticilik, 2016 yılında yapımına başlanıp 2021 yılında tamamlanan İrfanlı Mahallesi 1061 kişilik Fetih Camii derneğinde 2.başkanlık görevini yürüttü. 2013 yılında Avrasya Üniversitesi İşletme Bölümü'nde Yönetim Bilimleri dalında yüksek lisansını tezsiz olarak tamamladı.

2014'te yapılan Mahalli İdareler Yerel Seçimleri'nde OF halkının büyük bir teveccühü ile AK Parti'den Of Belediye Başkanı olarak seçildi. 2019'da gerçekleştirilen seçimlerde de Cumhur İttifakı ile AK Parti'den aday gösterilerek Of Belediye Başkanlığı görevine ikinci kez oylarını 6 puan arttırarak %58 gibi yüksek bir oy oranı ile seçildi. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Yerel Seçimleri'nde yine Cumhur İttifakı ile AK Parti'nin Of Belediye Başkanı adayı olarak belirlendi. Mevcut deneyimleriyle birlikte, hem İnşaat mühendisi hem de uzman bir yönetici olarak belediye başkanlığı görevine devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Sarıalioğlu orta derecede İngilizce bilmektedir.

Haber ve Fotoğraflar: Gökhan Karataş

Editör: Köksal Ustaoğlu