“Bu durum şehre, esnafa, turizme zarar verir”

Trabzon Meydan Parkı bölgesinde yaz aylarında yaşanan elektrik kesintileri yüzünden hem esnaf hem de turistler mağdur oluyor. Özellikle hava sıcaklarının yükselmesiyle, artan klima kullanımı sonrası bu kesintiler de arttı. Sıkıntının bölgedeki trafodan ve altyapı eksikliğinden kaynaklandığını belirten esnaflar, dükkanlarında yangın çıkmasından korktuklarını ifade ettiler.

“BU SORUN YILLARDIR YAŞANIYOR”

Konuyla alakalı açıklama yapan İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanı Erdal Uzun, “Özellikle son 2 gündür meydan bölgesinde elektrik kesintileri yaşanıyor. Bu problem yıllardır burada tekrarlanıyor. Konuyla alakalı kimseye ulaşamadıklarını belirten esnaf arkadaşlarımız bize ulaştı. Durumun ciddiyetini anlattılar. Bölgedeki trafonun ve altyapının yetersiz olmasından yaşanan kesintiler yüzünden dükkanlarında yangın çıkmasından korktuklarını söylediler. Esnafımızın bu konudaki şikayetleri dikkate alınmalıdır. ” dedi.

“İVEDİLİKLE ÇÖZÜLMELİDİR”

Sorununun ivedilikle çözülmesi gerektiğini belirten Erdal Uzun, “Özellikle turizm sezonun yoğun geçtiği bir şehir için oluşan bu durum gerçekten vahim. Turistlerin yoğun olarak tercih ettiği mekanlarda bir anda elektrik kesintisi oluyor. Klimalar da kapandığı için turistler işletmeyi terk ediyorlar.  Burada hem turist hem de esnaf mağdur oluyor. Bölgedeki trafoda geçen yıl bir çalışma yapıldı ancak yeterli olmadı. Konuyu uzman kişilere sorduğum zaman, altyapıdan kaynaklı olduğunu belirttiler. Neden bu duruma müdahale edilmiyor? Bu şehrin turizm potansiyeli ortada ve bu sorun biliniyor. Neden zamanında yapılmıyor? Bu şekildeki başıboşluk ancak şehrimize, esnafımıza ve turizme zarar verir. Bu durum ivedilikle çözülmelidir.” şeklinde konuştu.”

Editör: Köksal Ustaoğlu