HALKIN İÇİNDEN BİRİ GÖNÜLLERE TAHT KURAN BAŞKAN

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sık sık Akçaabatlı hemşehrileriyle bir araya geliyor. İnsana hizmet odaklı gönül belediyeciliği anlayışı ile yediden yetmişe tüm Akçaabatlılara dokunabilmeyi hedefleyen Başkan Ekim, bazen bir okulda gençlerle, bazen bir sitede apartman sakinleriyle, bazen sokakta vatandaşla, bazen esnafla, bazen de sabahın ilk ışıklarıyla bir camide cami cemaatiyle birlikte saf tutup sonrasında dostane sohbetler gerçekleştiriyor.

Vatandaşlarla sohbet eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “İlçemizin dört bir tarafında büyük küçük tüm hemşehrilerimizin gönüllerine dokunmaya gayret ediyoruz. Her fırsatta onların hem kederli günlerine hem de mutlu günlerine ortak olup sevinçlerini ve üzüntülerini içtenlikle paylaşıyoruz. Her kesimden vatandaşlarımızı dinliyoruz. Çalışmalarımızı ve projelerimizi yurttaşlarımızın taleplerini, isteklerini ve ihtiyaçlarını dikkate alarak şekillendiriyoruz. Halkımızın teveccühü ile Belediye Başkanlığı görevine layık görüldüğümüz günden itibaren Akçaabat için Akçaabatlılar için hiç durmadan çalışıyoruz. Şehrimizin yararına olan her şeyin peşinden var gücümüzle koşuyoruz. Her zaman daha ileriye, daha güzele ulaşmak için durmadan çalışıyoruz. Biz, Akçaabat için varız; Akçaabatlılarla varız. Gönlümüzde Akçaabat sevdası var. Bu sevda bitmez; bu sevda tükenmez. Hemşehrilerimizden aldığımız güçle her gün daha da güçlenen azmimizle yola devam ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

TOPTANCI HALİ VE ÇARŞI ESNAFIYLA BİR ARAYA GELDİK

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat meyve ve sebzeciler Hal Esnafını ve çarşı esnafını da ziyaret etti. Başkan Ekim ziyaretinde, Hal Esnafıyla sohbet edip onların öneri ve isteklerini dinledi. Akçaabat’ta gelenek haline gelen taze ve mis kokulu tavşankanı çayı vatandaşlarla birlikte yudumlayarak onlarla samimi, alçakgönüllü sohbetler etti. Tabiri caizse kepenkleri esnafla birlikte açan Başkan Ekim, esnaf eşrafına hayırlı işler, bereketli, helal ve bol kazançlar temennisinde bulundu.

İSTİKLAL CADDESİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Sabahın ilk ışıklarıyla Akçaabat turuna çıkan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turu Akçaabat İstiklal Caddesi’ndeki çalışmaları inceleyerek ve buradaki esnafı ziyaret ederek devam etti.

Vatandaşların İstiklal Caddesi’nin trafiğe kapatılması yönündeki görüşlerini anket düzenleyerek belirleyen Başkan Ekim, burada yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Caddenin trafiğe kapatılması yönündeki kararın herkesi oldukça memnun ettiğini dile getiren cadde üzerindeki esnaflar, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’e teşekkür ettiler.

ESNAF KAHVALTISINA EŞLİK ETTİ

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başladığı esnaf ziyaretini AK Parti Akçaabat İlçe Teşkilatının hazırladığı esnaf kahvaltısı programına ve sonrasında AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı A. Hüseyin Altıntepe ve beraberindekilerle rutin olarak her Cuma günü ilçenin farklı mahallelerinde gerçekleştirilen cuma programına katılarak sonlandırdı.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ KAPSAMINDA HALKIMIZLA YAN YANA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Gönül Belediyeciliği kapsamında insan odaklı hizmet üretmenin en büyük hedeflerinden biri olduğunun altını çizen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Günün her saatinde sabah, akşam fark etmeksizin halkımızın yanında olamaya devam edeceğiz. Hep birlikte el ele vererek şehrimizi markalaştıracağız. Belediyecilik sadece şehri imar etmek değil aynı zamanda vatandaşın gönlüne girebilecek işlere de imza atmaktır. Dokunmadık; ulaşmadık hiç kimse kalmayana dek ziyaretlerimizi sürdüreceğiz. Bizi bu göreve layık gören halkımızla birlikte hizmet aşkıyla, azim ve kararlılıkla çalışacağız. Şehrimizle ilgili sorunları ve yapılması gerekenleri birlikte belirleyip birlikte çözeceğiz. Hepimiz taşın altına elimizi koyacağız. Her zaman daima ileriyi hedefleyerek çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

BAŞKAN EKİM TAKDİR TOPLUYOR

Yoğun iş programına rağmen Akçaabat’ı ve Akçaabatlıları ihmal etmemeye özen gösteren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, halkla iç içe, samimi, alçakgönüllü, güler yüzlü ve çözüm odaklı bir ilişki oluşturması sebebiyle vatandaşlardan takdir topluyor.

Tüm Akçaabat’ın gönlüne samimiyeti ve insan odaklı hizmetleriyle taht kurmayı başaran Başkan Ekim, vatandaşlarla yapılan bu buluşmaları devam ettireceğini belirtti.

Editör: Köksal Ustaoğlu