Organize Sanayi Bölgeleri Üst Yönetimi tarafından düzenlenen OSB Yıldızları 2023 Araştırması'nda birçok kategoride ilk 100 firma arasına giren Politek, Tisaş, Çelebi Plastik ve Çağlar Ambalaj gibi öncü şirketlerin yanı sıra, Trabzon'un duayen fındık ihracatçıları Cirav ve Arslantürk firmalarını da ziyaret eden Gürdoğan ve Çevik, başarılarını kutlayarak firma yetkililerine tebrik plaketleri takdim ettiler.

Gürdoğan ziyaretlere ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği olarak firmalarımızın hep yanında olmaya, her alanda destek vermeye çalışıyoruz. Ancak programlarımızın yoğunluğundan dolayı fiziken yan yana gelmek bazen zor olabiliyor. Bu nedenle Birlik yönetimi olarak düzenli bir şekilde bölge ihracatçılarımızı tesislerinde ziyaret ederek sorunlarını dinlemeye ve bölge ihracatımızın artırılması için önerilerini yüz yüze istişare etmeye karar verdik. Bu ziyaretlerimizin ilk etabına, Organize Sanayi Bölgeleri'nde ihracatını en fazla artıran firmalar arasında yer alan ve sadece kendi başarılarını yukarı taşımakla kalmayıp, aynı zamanda bölgenin ekonomik kalkınmasına da önemli destek sunan Politek, Tisaş, Çelebi Plastik ve Çağlar Ambalaj ile başlayarak ziyaretlerimize anlamlı ve güçlü bir başlangıç yapmak istedik. Bunun yanında bölgemizin en köklü ve en değerli fındık İhracatçılarından olan sektör duayenleri Sn. Mehmet Cirav ve Sn. Sebahattin Arslantürk’e de Trabzon ihracatına sundukları katkılardan dolayı teşekkürlerimizi sunmak için plaketlerini takdim ettik.” dedi.

Gürdoğan “Hem sağladıkları istihdam, hem bölgemize kazandırdıkları döviz girdisi, hem de şehrimizi gururlandırdıkları için tüm firmalarımızı tekrar tebrik ediyor ve başarılarının katlanarak devam etmesini diliyoruz. Temennimiz odur ki firmalarımız Türkiye'nin ihracat alanındaki liderliğine katkı sağlamaya devam etsinler ve bu başarı hikayeleri Türkiye'nin ekonomik büyümesine ışık tutsunlar.” şeklinde konuştu.

TRABZON REEL SEKTÖR PLATFORMU’NDAN ANKARA ÇIKARMASI TRABZON REEL SEKTÖR PLATFORMU’NDAN ANKARA ÇIKARMASI

Editör: Köksal Ustaoğlu