CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ AV. SİBEL SUİÇMEZ; “GENÇLERİN EĞİTİM BURSU İÇİN SÜRMENEDEYİZ!”

Aslen Sürmeneli olan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Sürmene'deki fındık bahçesinin bu yılki gelirini, öğrencilere burs sağlamak isteyen Rize Fındıklı Belediyesi'ne bağışladı. 

BAŞKAN'DAN TURİZM ZİRVESİNE SERT ELEŞTİRİ BAŞKAN'DAN TURİZM ZİRVESİNE SERT ELEŞTİRİ

CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ve CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, Özyiğit Ailesi'ne ait olan Sürmene'deki fındık bahçesine Fındıklı halkı ve Trabzon'dan dayanışma gösteren yurttaşlarla birlikte giderek,  meci yani imece usulü fındığı toplamaya başladı.

Açıklanan fındık fiyatına değinen Suiçmez;

“Fındıkta taban fiyat, büyük bir hayal kırıklığı ve öfke yarattı. Biz bu öfkeyi dayanışmayla biraz daha aslında yüceltiyoruz. Çünkü alanlara girdik. Herkes kendi bileğiyle toplayabildiği kadar topluyor ve gençlerin eğitimine katkı sağlamak için çaba sarf ediyor. 
Burada emeğin, dayanışmanın gücü var, burada şehirlerarasındaki dayanışmanın da gücü var. 

Etkinlik için Fındıklı Belediye Başkanımızın önderliğinde Fındıklıdan gelen 100 civarındaki gönüllü ile birlikte fındık topluyoruz.
Dayanışmanın gücünü burada görüyoruz. Emeği dayanışmayla işlediğimizde geleceğimizi inşa etmeye devam edeceğiz.

Abdullah Başkanıma, Ercüment Başkanıma etkinliğe önderlik ettikleri için, Tahsin vekilime, Sürmene İlçe Başkanıma, Ortahisar İlçe Başkanıma ve tüm gönüllülerimize dayanışmaya verdikleri katkı nedeniyle sevgilerimi sunuyorum. Yaşasın dayanışma ruhu !” ifadelerini kullandı.