Saldırı ile ilgili Akçaabat Atatürk parkı Atatürk Anıtı önünde toplanan kalabalık burada hep birlikte bir dakikalık saygı duruşunun ardından istiklal marşını söylediler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının Ardından Kınama Mesajını CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak Okudu.;

Gün Geçmiyor Ki Bu Ülkenin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ve Onun Bizlere Mirası Olan Cumhuriyete Karşı Hain Saldırıların Ardı Arkası Kesilsin. Daha Dün Burada Cumhuriyet Ve Atatürk Düşmanları, Yobaz Ve Gerici Zihniyetler Yine Bir Yerlerden Cesaret Alarak Kinlerini Kusmaya Çalışmışlardır.

Aslında Buradaki Saldırı Bir İlk Değildi. Yakın Bir Zaman Önce De Aynı Zihniyet Yine Burada Ve Her Fırsat Bulduklarında İş Başında Olmaktadırlar.

Buradan Herkese İlan Ediyoruz.  Hiç Kimse Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Maneviyatına Karşı Yapılan Bu Alçakça Saldırıları Sıradan Bir Olaymış Gibi Örtbas Etmeye Ve Açık Niyetlerini Saklamaya Çalışmasınlar. Bu Saldırılar Bilinçli Ve Organizedir. Mutlak Suretle Bir Yerlerden Emir Aldıkları Açıktır.

Ulu Önderimiz Asla Sıradan Biri Değildir. Bu Ülkenin Kurucusu Olduğu Gibi Bu Cumhuriyeti Sonsuza Dek Yaşatacak Olan Cumhuriyet Değerleri İle De Anlamlaştıran Tüm Dünyanın Kabul Ettiği Büyük Bir Devrimci Ve Askeri Dehadır. Bizler Büyük Türk Gençliği Olarak Bu Yobaz Ve Gerici Zihniyetlerin Emellerine Ulaşmalarına Asla Ve Asla Müsaade Etmeyeceğimizi, Bu Cumhuriyetin Temellerini Oluşturan Laik, Demokratik Ve Ulusal Egemenlikten Asla Taviz Vermeyeceğimizi, Her Sıkıştıklarında “ Meczubun İşi” Diyerek Bu İşten Sıyrılmaya Çalışanlara Da Bu Suiistimallerin De Bir Bedeli Olacağını Hatırlatmak İsteriz.

Bu Millet Çok Hainlikler Gördü Belli Ki Görmeye De Devam Edecektir. Fakat Bu Türk Gençliği Siz Ve Sizin Gibilere Cumhuriyete Ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e Karşı Yapılan Her Türlü Haince Saldırılara Karşı 29 Ekim 1923’de Olduğu Gibi Her Zaman Haddinizi Bildireceğimizi Bir Kez Daha Hatırlatmış Olmak İçin Buradayız.

Bu Hain Saldırıları Yapan Ve Yaptıranların Ceza Almasının Sonuna Kadar Takipçisi Olacağız.

Bizler Mustafa Kemal’in Askerleriyiz, Hepimiz Birer Mustafa Kemal’iz.

Bunu Asla Unutmayın.

Saygılarımla.

Editör: Köksal Ustaoğlu