CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak Ve Parti Yöneticilerinin Ve Partililerin Katıldığı Kutlamada, İlçe Başkanı Bak, Çelenk Sunumundan Sonra Kısa Bir Konuşma Yaptı.

Çok Değerli Cumhuriyet Sevdalıları,

19 Mayıs 1919’da Başlayan Kurtuluş Mücadelesi Bir Milletin Emperyalizmin Ordularına Karşı Kazandığı En Büyük Ve En Anlamlı Zaferdir. Bu Zafer Yokluklar Ve İmkânsızlıklar İçinde Olsa Da Büyük Bir İnanç, Umut Ve Kahramanlıklarla Kazanılarak bizlere Bu Cumhuriyeti Emanet Eden Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ve Silah Arkadaşları Olmak Üzere Tüm Şehitlerimizi Saygı, Rahmet Ve Minnetle Anıyorum.

“Benim Naçiz Vücudum Bir Gün Elbet Toprak Olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır ”Diyerek Biz Türk Gençliğine Emanet Edilen Cumhuriyetimizin 99.Yılı Kutlu Olsun.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Sadece Cumhuriyeti İlan Etmekle Kalmayıp Gerçekleştirmiş Olduğu Devrimlerle De Bugünkü Çağdaş, Yenilikçi Ve Uygar Medeniyetlerle Yarışır Bir Toplum Bilincinin Oluşmasına Öncülük Etmiştir.

Oysaki Kurtuluş Mücadelesinin Hangi Koşullarda Ve Çok Zor İmkânsızlıklarla Verildiğini Bilmeyen Tarih Bilgisinden Yoksun Olanların,  Cumhuriyetin Ne Anlama Geldiğini Bilmedikleri Gibi Cumhuriyetin Değerleri İle Çelişen Yaklaşım Ve İfadeleri İle Hala Cumhuriyetin Nimetlerinden Faydalandıklarını Anlayamamış Olmaları Çok Üzücüdür.

Eğer Bizler Bugün Bilimden Sanata, Eğitimden Siyasete Kadar Her Alanda Var Olabiliyorsak Bu Cumhuriyete Ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Devrimlerine Borçlu Olduğumuzu Hiç kimse Unutmasın.

Düşmanı Yenmek, Bu Hayasızca Akına Dur Demek Kurtuluşun Sadece Bir Parçasıydı. Bundan 99 Yıl Önce 29 Ekim Sabahı Neredeyse Okuması Yazması Olmayan, Her Tarafı Yanmış Yıkılmış, Salgın Hastalıkla Boğuşan, Fabrikası, Sanayisi Olmayan, Kadının Yok Sayıldığı Bir Ülkeden Cumhuriyet Ve Devrimler Sayesinde 10 Yıl Gibi Kısa Bir Sürede Işık Gibi Parlayan Bir Ülke Olmuştur.

Kurtuluş Mücadelesinin Başlangıcından Bugüne Kadar Çok Büyük Mücadeleler Vermiş Ve Bedeller Ödemiş Yüce Türk Milletinin Gençliği Olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün Yolundan Ve Cumhuriyet Sevdamızdan Asla Vazgeçmeyeceğiz.

Bir Gün, İstiklal Ve Cumhuriyeti Müdafaa Mecburiyetine Düşersek Vazifeye Atılmak İçin, İçinde Bulunacağımız Vaziyetin İmkân Ve Şeraitini Düşünmeyeceğimize Yüce Türk Milleti Adına Söz Veriyoruz.

Mevcudiyetimizin Ve İstikbalimizin Yegâne Temeli Olan Cumhuriyeti Bugün Ve Bundan Yüzyıllar Sonrada Bu Meydanlarda Bizler Ve Gelecek Nesillerimiz Kutlamaya Devam Edeceğiz.

Bu Şuur Ve İnançla Cumhuriyetimizin 99.Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun.

Yaşasın Cumhuriyet

Editör: Köksal Ustaoğlu