Sektörel tecrübeye sahip yatırımcılarla güçlü iş birlikleri gerçekleştiren marka, Trabzon’da gıda sektörüne yatırım yapmak isteyenlere kazanç fırsatı sunuyor. Lezzeti, konsepti, başarılı büyüme hikayesi ile gıda sektöründe Türkiye’nın yurt dşına açılan global markası olan Bursa Kebap Evi, son yılların en fazla ilgi gören markası... Franchise sektöründe yıldızı hızla parlayan ve başarılı yönetim sistemi ile yatırımcıların güvenini kazanan markanın mevcut franchise yapılanmasında bir yatırımcının ortalama 3 şubesi var. Ortalama 2,5 milyon TL ila 3 milyon TL’lik yatırımı 24-36 ay arasında finanse eden Bursa Kebap Evi, yüzde 20 kâr marjı sağlıyor.

Türkiye’de kurumsallaşmış franchise yapılanmasına sahip en başarılı zincir restoran…

Bursa yöresenin yemeklerini ve kültürünü mutfağına taşıyarak servis, sunum, lezzet ve hizmet kalitesiyle yurt içinde 96, yurt dışında ise 12 şubesiyle misafirlerini ağırlıyor. Toplam 8 ülkede 108 şubeye ulaşan Bursa Kebap Evi, yurtdşında en fazla şubesi olan marka ünvanını da elinde bulunduruyor. Birçok ülkede en gözde lokasyonlarda açtığı şubeleriyle Türk iskenderini dünyanın dört bir yanına ulaştıran marka; şık konsepti, kaliteli ürünleri ve eşsiz lezzetleriyle dikkat çekiyor. Almanya, İngiltere, Kanada, Dubai, Abu Dhabi, İran, Irak ve Suudi Arabistan başta olmak üzere birçok ülkenin güçlü yatırımcılarıyla gerçekleştirdiği master francaise anlaşmalarıyla globalleşme adına da önemli adımlar atan Bursa Kebap Evi, yatırımcılara profesyonel marka çatısı ve güveni altında yatırım fırsatı sunuyor.  

“Bursa’nın meşhur kebabını Trabzon’a taşıyacağız…”

Türkiye’de kurumsallaşmış franchise yapılanmasına sahip en başarılı zincir restoran olarak yatırımcıların ilgi odağı olduklarını belirten Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı M. Cem Helvacı, “Yatırımcılar ya da kendi işinin sahibi olmak isteyenler macera aramadan güçlü bir marka çatısı altına girerek kendi bölgelerinde fark yaratabilirler. Mimarisinden, sunumlara kadar oldukça şık bir konseptte leziz yemeklerle müşterilerimizi ağırlıyoruz. Günlük sirkülasyonlarmız oldukça yüksek. Türkiye’nin her ilinde olma hedefi ile çıktığımız marka yolculuğumzda 44 ile ulaştık. Şimdi ise hedefimizde Tarbzon var. Karadeniz Bölgesi’nin gözde illerinden Trabzon’da gıda sektörüne yatırım yapmak isteyenlere iyi bir kazanç fırsatı sunmak istiyoruz. Açacağımız şubelerimizde şık konseptimizle eşsiz bir lezzet deneyimi sunarken, yaklaşık 45 bin öğrenciye ev sahipliği yapan Trabzon’da öğrencilerimizi lezzetli, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerimizle buluşturacağız. Yıllara dayanan tecrübemiz ve güçlü know how’umuz ile yarattığımız güven sayesinde yatırımcılarımızın birçoğu ikinci, üçüncü şubelerini açıyor. Bu da konseptimizin başarısını bir kez daha ortaya koyuyor. Diğer birçok ilde olduğu gibi Trabzon’da da kısa sürede büyüyeceğimize inanıyoruz. Kendi işinin sahibi olmak isteyen ve güçlü bir marka çatısı altında gelir elde etmek isteyen yatırımcılarımızı bekliyoruz. Desteklerimiz ve konseptimizle Tranzon’a yeni bir soluk olacağımıza inanıyoruz. ” dedi.

24-36 ay arasında yatırımı finans ediyor

Yiyecek içecek sektöründe dinamik ve yenilkçi vizyon ile kısa zamanda hızla büyüyen Bursa Kebap Evi, 110 şubesinde 2000 kişiye aşkın istihdam sağlıyor. Yılda yaklaşık 8 milyon kişiyi restoranlarında ağırlayan marka,  yılda 9000 ton et servis ediyor. Franchise bedeli 400 bin TL olan Bursa Kebap Evi, Ortalama 2,5 milyon TL ila 3 milyon TL yatırımı 24-36 ay arasında finanse ederek yüzde 20 kar marjı sağlıyor. Şubeler, AVM ve cadde olmak üzere iki farklı konseptte açılabiliyor. AVM konseptinde 100 m2 ve üzeri alanların, cadde konseptinde ise 150 m2 ve üzeri mekanların tercih edilmesi gerekiyor.

Güçlü know how ile yatırımcıların yanında…

Yıllara dayanan tecrübesi, güçlü alt yapısı ve globalleşmedeki başarısıyla yatırımcıların kısa sürede güvenini kazanan Bursa Kebap Ev,  tüm know how’u ile gıda sektörüne yatırım yapmak isteyenlerin yanında yer alıyor. Şubeleri mimari ekipleriyle standartlara uygun dekore ederek şık restoran konseptinde anahtar teslim sunan marka, şube açıldığı günden itibaren yatırımcıya eleman, ürün, sunum ekipmanları, reklam ve pazarlama dahil olmak üzere birçok konuda sürekli destek oluyor. Global marka ayrıca uzman kadrosu ile 1 ay boyunca şubedeki oryantasyon sürecini yönetiyor. BKE Akademi’de açılacak şubeler ya da eleman ihtiyacı olan restoranlar için düzenli eleman alım ve eğitimlerini sağlayan marka hizmet sektörünün kilit noktası olan “nitelikli personel” ihtiyacını karşılıyor. 

Editör: Köksal Ustaoğlu