Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, sosyal medya hesabından Milli Eğitim Bakanlığı'na eleştirilerde bulundu.

AKP iktidarlarından milli eğitimin çöktüğünü dile getiren Hacısalihoğlu, "Eğitimimizi bitirdiler, öğretmenlerimizi bitirdiler. Yetmedi şimdi de geleceğimiz yani öğrencilerimizi bitiriyorlar. Öğrencilerimizin artık hiçbir hedefi yok. Çünkü biliyorlar ki ne kadar başarılı olursa olsun, AKP'den torpili yoksa bir yere gelemeyecekler." dedi.

 Başkan Hacısalihoğlu, öğrencilere ücretsiz yemek konusuna da değinerek, "Çocuklara her gün bir öğün yemek vermenin maliyeti 60 milyarmış. Milli Eğitim Bakanlığı fayda maliyet ilişkisini çalışıyormuş. Yahu uçuş garantisi verdiğiniz havalimanları içinde yapsaydınız ya bu çalışmayı. 1 yılda faiz lobilerine ödenen paralarla kıyaslanamaz bile. Bu milleti ve evlatlarını açlıkla sınamayın." diye konuştu.

CHP iktidarında ilk işlerinin eğitim olacağını aktaran Hacısalihoğlu, "Eğitimin ne demek olduğunu, önemini anlatacak değiliz. Bunu bilmeyen yoktur herhalde. Ancak bunu bilmeyen ve önemsemeyen bir iktidar var. Ancak az kaldı gidiyorlar. Gelince de öğretmenler ve öğrencilerimize gereken desteği vereceğiz." şeklinde konuştu.

Editör: Köksal Ustaoğlu